Už popierinę spaudą – sumoka, o internetinei žiniasklaidai – šykštūs…

Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Aušra Malinauskienė, papildžiusi LŽS Kauno apskrities skyrių, yra portalo www.15min.lt žurnalistė. Darbšti, kūrybininga kolegė suranda laiko parašyti apie tai, kas jaudina kolegę kasienybėje…

,,Šitą pusmetį, kai dirbu 15min, tikrai nesuklysiu sakydama, kad 80 proc. mano sutiktų pažįstamų, draugų ir giminaičių leido sau identiškai pasisakyti:

-Nu, matai, anksčiau tikrai skaičiau jūsų portalą, kai dar buvo nemokamas, bet dabar, kai reikia susimokėti, tai neskaitau iš principo, nes kodėl turiu mokėti?

Argumentai, kad kitų didžiųjų portalų informacija irgi mokama, ir dar brangesnė dviem trim brangaus pieno pakeliais, išskyrus du nemokamus kanalus, ir, kad absoliučiai visi juose dirbantys žmonės taip pat nori gauti algas: išlaikyti šeimas, atostogauti ir net turi teisę sirgti, visiškai neveikia. Kad prenumeratos pinigai skirti darbo užmokesčiui ir įmonėms reikmėms, aišku, irgi ne rodiklis.Neveikia ir tai, jog už popierinę spaudą: laikraščius ir žurnalus, jie be problemų kaskart net neburbėdami susimoka nemažai.O visam tam turi neatremiamą argumentą:

– Nu, bet tai vis tiek jums reikia mokėti, kad paskaitytum… ir dar nemažai.

Bandymas įrodyti, kad kai kurių (ne)skaitytojų nuosavo auto pats mažiausias varžtelis kainuoja keliskart brangiau, nei vieno portalo metinė prenumerata, o žurnalistai neturi darbo valandų, kad karščiausia ir įdomiausia info juos pasiektų, kaip galima greičiau, jau nekalbant apie nuolatinį stresą ir greitą reakciją darbe, didžiulę atsakomybę ar grasinimus ir teismus, kai į viešumą ištraukiamas mėšlas, kaip žirniai atsimuša į jų kategoriškas nuostatas.

Kadangi jokie žodiniai argumentai neveikia, tai šiandien turiu dvi žinias:

Pirma, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga esamiems ir buvusiems kolegoms linkiu neprarasti entuziazmo darbe, džiaugsmo gyvenime ir smalsumo keliaujant per pasaulį.

Antra, (ne)skaitytojams:  nuotraukoje (kairėje) – vieno mėnesio prenumeratos kaina yra lygi pigiausio sviesto pakučiui; nuotraukoje (dešinėje) – visų metų prenumeratos kaina – vieni pietūs vidutiniame restorane. Tiesa, čia kainos – be taikomų įvairių akcijų.” – Aušra Malinauskienė, portalo 15min.lt žurnalistė

 

Panašūs straipsniai