Post skriptum trisdešimtajam kauniečių žurnalistų spaudos baliui

www.kaunozurnalistai.lt inf,

Prieškario laikų tradiciją rengti spaudos balius –  LŽS Kauno apskrities skyrius tęsia nuo 1994-ųjų gegužės. Pirmiausia šventėme ,,Metropolio“ restorane, dar po metų – ,,Tulpės“, ,,Pasimatymo“ kavinėse, taip pat Kauno rotušėje ir ,,Ketvirtosios valdžios“ restorane.

Nuo 2003-ųjų Spaudos atkūrimo, kalbos ir knygos dienai skirtos šventės rengiamos žurnalistų lauko kavinėje ,,Vasaros olimpas“, kuris po dvidešimt metų pakeitė ne tik savo spalvas. LŽS valdybos nario Justo Karvelio  dėka  estradoje sudėtos naujos  grindys, praplėstas baras, nauji minkštasuoliai, atnaujinti stalai ir kėdės.

LŽS valdybos narys Vladimiras Beresniovas paruošė žurnalistinius plakatus, primenančius, kad  2024-ųjų šventė – neeilinė, nes Kaune įkurtai  LŽS sukako 95-eri.

Ta proga fotografas Albertas Švenčionis paruošė savo nuotraukų stendą ,,Vilties kelias“. LŽS valdybos narės Violeta Liukaitienė ir Monika Kazlauskaitė pasirūpino, kad geriausi kolegos  bendruomenės  jubiliejaus proga būtų gražiai pagerbti.

Dalia Poškienė į Spaudos balių pakvietė retro muzikos ansamblį ,,Rendevu“ (vadovė Jūratė Svidinskienė) su prieškario laikų dainomis. Kauno savivaldybės dovana šventei – Pirmosios Kauno muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro (vadovas Artūras Vrublevskis) koncertas. Savo gėrimais kaip visada vaišino bravaras Volfas Engelman.

Visa kita – LŽS Kauno apskrities skyriaus rūpestis, pradedant gėlėmis ir baigiant vaišėmis. Trisdešimtajame baliuje lyg ir nieko netrūko, tačiau gal ir buvo kritikų, nes aštuoniasdešimčiai svečių sunku įtikti. Juo labiau, kad dalyvavo – pradedant Europos parlamentaru ir baigiant Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininke, plius būrys Lietuvos žurnalistų draugijos narių, kurie šventėje paskelbė apie puikią savo iniciatyvą.

Tai buvo šventė, paženklinta skolomis, nes mūsų skyriui atėjo sunkus metas. Žurnalistų namų  patalpų nuomininkai  neatsiskaito  net nuo sausio mėnesio, todėl laukiame, kas juos pakeis.

Mūsų rūpesčių nepajuto šventės svečiai ir žurnalistai. Gaila, kad nė vienas jų nepareiškė norą sumokėti LŽS nario mokestį. Gal jie patys pervedė į  LŽS Vilniun?

Didžiausia padėka nuoširdžiam žurnalistų bičiuliui, Kauno ceremonmeisteriui Kęstučiui Ignatavičiui, kuris be atlygio vedė  renginį ir dainavo, nes kažkada buvo ansamblio ,,Aitvarai” siela. Jam buvo įteiktas TV laidos ,,Krepšinio pasaulyje” Garbės ženklas. Apie  Kęstutį  pernai knygą parašė LŽS narė Virginija Skučaitė.

Šventinius  apdovanojimus nufilmavo LŽS valdybos narė Monika Kazlauskaitė (FB Kauno žurnalistai jau galima pažiūrėti pirmuosius reportažus, o portale  pristatysime kolegas, kurie LŽS 95-mečio proga buvo  apdovanoti.)  Fotografas Albertas Švenčionis pateikė vaizdus iš tradicinės žiniasklaidos šventės Kaune.

Panašūs straipsniai