Žurnalistai E. Jakilaitis ir E. Butrimas – prestižinių Lietuvoje V.Kudirkos ir V.Gedgaudo premijų laureatai

Dainius Radzevičius, LŽS ir NŽKA pirmininkas

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Vinco Kudirkos vardo premija paskirta televizijos žurnalistui Edmundui Jakilaičiui, o Vytauto Gedgaudo premijos laureatu tapo žurnalistas Eldoradas Butrimas. Taip nusprendė 2024 metų V. Kudirkos ir V. Gedgaudo premijų darbų vertinimo komisijos nariai: Aurelija Arlauskienė, Ginas Dabašinskas, Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, Laisvūnas Karvelis, Justinas Lingys, Audronė Nugaraitė (komisijos pirmininkė), Raimondas polis, Rytis Sabas, Jonas Staselis ir Darius Lukoševičius. Vinco Kudirkos premija yra 3000 eurų, Vytauto Gedgaudo premija – 1000 eurų. Šiandien, Spaudos atgavimo kalbos ir knygos dieną, laureatai bus pagerbti Kultūros ministerijos Baltojoje salėje. Prestižinių premijų nugalėtojai gaus specialius diplomus, vardinius medalius ir piniginius prizus.

Vinco Kudirkos premija yra svarbiausia kasmetinė Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos premija. Ji skiriama žurnalistui arba jų kūrybinei grupei už brandžius, humanistines, etines vertybes ir pilietinės-patriotinės visuomenės ugdymo prioritetus puoselėjančius bei valstybingumą stiprinančius spaudos, radijo, televizijos ar fotožurnalistikos autorinius darbus už praėjusius metus. Vinco Kudirkos premija skiriama kasmet nuo 1990 metų. Vinco Kudirkos premijos fondatorius – Lietuvos aludarių gildija.

Vinco Kudirkos premija Edmundui Jakilaičiui  paskirta už išskirtinį televizijos projektą „Nacionalinė ekspedicija“, kuris savo kūrybine galia pranoko televizijos eterį. Aštuonerius metus plaukusiNemunu, Vysla, Dniepru, Dauguva, Dunojumi, Reinu ir šių upių pakrančių šalyse pelniusi aukštų apdovanojimų, „Nacionalinė ekspedicija“, daugiausiai nusipelnė mūsų šaliai, nes išradingai ir patraukliai dėstęs Lietuvos istoriją, atradęs kituose kraštuose mūsų pirmtakų pėdsakų, pasakojęs apie gamtą, tradicijas, ugdęs toleranciją ir tautų sandraugą. Prestižinė V. Kudirkos premija – už puikiai įgyvendintą švietėjišką misiją, pranokstančią akademines programas, nes pasiekdavo kiekvieną būstą ir visada būdavo laukiama.

Vytauto Gedgaudo premija, teikiama nuo 1997 metų yra Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos kasmetinis apdovanojimas, skiriamas už praėjusių metų turiniu ir forma išskirtinius spaudos tyrinėjimus, radijo, televizijos, interneto ir fotožurnalistikos darbus. Premiją finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Ilgamečio išeivijos leidinio „Dirva“ redaktoriaus Vytauto Gedgaudo vardo premija paskirta žurnalistui Eldoradui Butrimui. Rusijai užpuolus Ukrainą, jau po savaitės  E. Butrimas išvyko ten ir  trečius metus siunčia iš Ukrainos reportažus regioninei bei nacionalinei spaudai apie karo realybę. Jo straipsnius gauna daugiau nei dešimt regioninių laikraščių. Po metų E. Butrimas rašė dienraščiui „Lietuvos rytas“, o nuo 2024 metų reportažus siunčia lrt.lt. Savo įspūdžius žurnalistas nuolat viešina ir socialiniuose tinkluose. E. Butrimas rašo ypatingu stiliumi, todėl jo publikacijos padeda skaitytojams geriau suvokti sunkią karo realybę. Ir šią Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną laureatas pasitinka Ukrainoje, todėl apdovanojimų ceremonijoje jis dalyvaus nuotoliniu būdu.

D. Radzevičiaus nuotraukose: EDMUNDAS JAKILAITIS (viršuje) ir ELDORADAS BUTRIMAS

 

 

 

Panašūs straipsniai