Balandžio 2-ąją Prienų krašto muziejuje atidaroma paroda „Karo gydytojų auka Nepriklausomybei“. Kas, jeigu ne žinomas vilnietis žurnalistas, istorikas, kolekcininkas Vilius Kavaliauskas, kartu su Vyčio paramos fondu, yra šios ekspozicijos autorius, kuriam Lietuvoje nėra lygių! Viską kolega V. Kavaliauskas pats surinko, aprašė ir komentuoja:
,,Daugiau kaip prieš 100 metų iš mūšių grįžo savanoriai. O laisvės kovose jaunai valstybei reikėjo aprūpinti juos ne tik uniformomis, ginklais, bet ir maistu, sanitarinėmis priemonėmis. Skubiai sukurta Kariuomenės sanitarijos valdyba išgelbėjo nuo mirties ne vieną šimtą vyrų. Karo gydytojų žygdarbis šiame kare buvo ne ką mažesnis už karvedžių.
Generolo St.Raštikio duomenimis, nepriklausomybės kare fronte žuvo 1,444 karių, o drauge su mirusiais nuo įvairių ligų netekome 4,256 kovotojų. Kautynėse su priešais buvo sužeisti 93 karininkai, 2,438 kareiviai ir 146 šauliai bei partizanai. Karo invalidais liko 154 karininkai bei kareiviai.
Kas buvo tie pasiaukojantys medikai, stovėję greta savanorių? Šioje parodoje pristatomi tik 14 iš daugelio. Minimi tie karo gydytojai, kurių darbas ir narsa fronte įvertinta vieninteliu ir aukščiausiu to meto valstybės apdovanojimu – Vyties Kryžiumi. Ruošiant parodą, panaudota medžiaga, gauta iš Onutės Čebelytės, Jono Brundzos, pulkininkų Lino Janulionio, Vlado Ingelevičiaus šeimų. Vyčio pramos fondas, vykdantis istorinės atminties projektus, džiaugiasi, kad medikų profesija, taip juntamai prisidėjusi prie valstybės sukūrimo, šiandien daug daro žmonių sveikatos labui.
Kartu Vyčio paramos fondas primena, kad mielai veltui pasidalys su regioniniais ir vietiniais muziejais, kultūros centrais, miestelių bendruomenėmis, kolektyvais turimomis parodomis: Lietuvos kariuomenei skirta tragiško likimo karininko Otono Milaševičiaus meninės fotografijos paroda; fotoparoda apie gen. Motiejų Pečiulionį ir jo artileristus; apie Lietuvos karių-žydų indėlį į krašto gynybą. Šiuo metu Fondo paroda apie 142 Amerikoje mirusius Vyties kavalierius keliauja per JAV lietuviškus centrus, po lietuvių kolonijas pasaulyje – paroda „Vytis – Lietuvos ir lietuvių“ (apie unikalų Bostone Gintaro Karoso sukurtą modernų Vytį). Visa tai, kaip ir Fondo inicijuoti paminklai – iš Jūsų aukų.”