
Nuotraukoje: Zenonas Lapinskas (kairėje) ir Vytautas Andrejaitis
Pirmosios laidos jubiliejui proga LRT televizijos programa ,,Laba diena, Lietuva“ šiandien buvo tiesiogiai transliuojama iš LRT studijos Gegužės 18-osiosVilniuje.
LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė – Budrienė patikino, kad artimiausiu metu tiesiogines laidas bus galima transliuoti ir iš Kauno studijos, kuri yra S.Daukanto 28 A.
Gegužės 18-osios programą vedė žurnalistas Juras Jankevičius, kurio kūrybinė biografija Kaune prasidėjo 1991-aisiais, Sausio įvykių dienomis. Laidos ,,Laba diena, Lietuva” metu reportažą apie įvykius prieš 50 metų – iš Vytauto Didžiojo karto muziejaus parengė žurnalistė Loreta Mačiulienė ir operatorius Artūras Čiurinskas (viršutinėje nuotraukoje).
Tuo pačiu metu LRT radijas transliavo valandinę laidą su Zita Kelmickaite, kuri į svečius buvo pasikvietusi pirmosios TV laidos iš Kauno liudininką ir dalyvį, televizijos žurnalistą Vidą Mačiulį ir buvusį Kauno radijo skyriaus vedėja Juozą Kundrotą, kuris išleido prisiminimų etiudų knygą ,,Būti ar atrodyti“ apie anų laikų kauniečius eterio darbuotojus (apatinėje nuotraukoje).
Auksinio jubiliejaus proga pateikiame Vytauto Andrejaičio prisiminimus iš 200 metais išleistos knygos ,,Prisiminimai“ apie pirmąją laidą iš Kauno.
Nuotraukoje: Pirmasis Kauno televizijos režisierius, Kauno dramos teatro aktorius Raimondas Čaikauskas

Aš kalbėjau čia, žemai, o iš muziejaus bokšto galingais pirštų paspaudimais į klaviatūrą varpus judino kompozitoriaus Viktoro Kuprevičiaus, kurį tiesiog vadinome Maestro varpininku, ir jo sūnus Konservatorijos diplomantas Giedrius Kuprevičius. Tą pavakarę jie skambino Čiurlionio, Oginskio, Bethoveno, pačių varpininkų sukurtus ar aranžuotus kūrinius. O repertuare jų buvo ne dešimtys.
Į bokštą kameros neįkėlėme, nes nebuvo tenai vietos. Kol rodėme čia koncerto klausytis plūstančius kauniečius, turistus, svečius iš užsienio ir patį Maestro, jis nusileido iš varpinės ir išdygo prieš mūsų kameras. Toks visada geraširdiškas, šiek tiek gunktelėjęs, pavargęs nuo kopimo, skambinimo ir nusileidimo iš bokšto, neseniai patyręs avarijos traumą. Autografai – klausytojams, o žiūrovams – interviu. Apie gyvenimą, kūrybą,
Susitikimus. Į mano klausimą, ką labiausiai varpais mėgsta skambinti, valiūkiškai atsakė: ,,Ogi tai, kas geriausiai skamba. Tarp jų ir Kuprevičiaus kūrinius“.
Televizijos laidos, apie kurią kalbėjau, paskutinis sakinys buvo toks: ,,Skamba virš miesto varpai ir dar ilgai skambės“. Taip ir yra. Skamba jie ir dabar. Maestro mokinių ar pasekėjų rankų išjudinti“.
