278. Įdomi ,,kaunadieniečių” žurnalisčių sueiga Čiune Sugiharos namuose – muziejuje

www.kaunozurnalistai.lt

Išskirtinis, nes yra nuolatinis  ,,Kauno dienoje” dirbusių kolektyvo narių bendravimas. Ir ne tik jų dažni pokalbiai telefonu, susitikimai gimtadienių proga ar palydint kolegas amžinybėn…Yra ir kitokių bendravimo valandėlių.

Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Birutė Garbaravičienė buvusioms redakcijos kolegėms pasiūlė kartu praleisti popietę istoriniame Japonijos  konsulate Vaižganto gatvėje Žaliakalnyje, kur atnaujintas ir puikiai įrengtas diplomato Čiune Sugiharos namas – muziejus.

Kauniečių Birutės ir Ramūno Garbaravičių šeima daug laiko ir lėšų skyrė, kad naujam gyvenimui būtų prikeltas namas ir muziejuje įamžintas tarpukario Kaune dirbusio Japonijos diplomato Čiunės Sugiharo atminimas. Prasidedant antrajam pasauliniam karui, konsulas paslapčiom išdavinėjo vizas ir išgelbėjo nuo mirties kelis tūkstančius žydų.

Kauniečiai žurnalistai, rengę reportažus iš istorinės vietos Kaune, matė puikiai  ekspozicijas, skirtas diplomato gyvenimo istorijai.  Buvusios redakcijos žurnalistės pirmąkart čia atėjo, todėl su įdomumu klausėsi muziejaus vicedirektoriaus Ramūno Janulaičio pasakojimo apie istorinę praeitį, o  ekskursijos vadovas Rokas Raudonius kiekviename šių namų kambaryje viską parodė ir vaizdžiai paaiškino. Taip pat buvo pasiūlytas ir dokumentinis filmas apie C. Suhigaros namą-muziejų.

Popietės dalyvės dėkojo kolegei žurnalistei Birutei Garbaravičienei už surengtą susitikimą ir linkėjo, kad jaunieji C. Suhigaros namų – muziejaus šeimininkai įgyvendintų naujus sumanymus ir į Kauną atvyktų dar daugiau svečių ne tik iš Japonijos, bet ir iš Lietuvos…