Žurnalistų biografijos – irgi turi išlikti šalies istorijoje

masinele_2.jpg

„Mano ir mano artimųjų likimas istorijos vingiuose” – taip pavadintas Vilniaus universiteto sociologų, Vilniaus pedagoginio universiteto ir leidyklos „Versmė” konkursas, kurio organizatoriai tikina norį „surinkti ir apsaugoti nuo užmaršties kuo daugiau pačių įvairiausių žmonių prisiminimų apie jų gyvenimą vis labiau tolstančiais į praeitį istorijos laikotarpiais”.
„Parašykite apie savo gyvenimą, nes tik Jūs žinote, kaip jis iš tikrųjų klostėsi įvairiais laikotarpiais, kaip Jūsų ir artimųjų likimus paveikė istoriniai įvykiai ir permainos”, – ragina vienas konkurso organizatorių Petras Jonušas.
Sąlygos konkurso dalyviams nėra griežtos. Anot P.Jonušo, labai svarbu, kad gyvenimo istorijoje atsispindėtų autoriaus kilmė, vaikystė, mokymosi metai, svarbiausi gyvenimo įvykiai, šeima, artimieji, draugai, darbinė veikla, dabartinė gyvenimo situacija, gyvenimo aplinka, laikas ir vieta. „Ir visų tų įvykių, poelgių matymas Jūsų akimis, asmeninis vertinimas”, – pasak leidėjo, konkursui atsiųsti darbai ir bus vertinami pagal šiuos išvardytus dalykus.
Gyvenimo istorijos bus naudojamos mokslinio tyrimo tikslais, anonimiškai – biografijų herojų ir kitų žmonių vardai be sutikimo viešai nebus minimi. Tinka tiek spausdintos, tiek ranka rašytos biografijos. Apimtis turėtų būti ne mažesnė kaip 15–20 puslapių. Konkurso dalyvių amžius nėra ribojamas. Būtina parašyti savo adresą, kuriuo būtų galima susisiekti, gimimo datą ir vietą – juos galima rašyti ir ant atskiro lapo, pridėto prie biografijos.
Visi konkurso dalyviai bus apdovanoti padėkos raštais, o konkurso nugalėtojams, išsamiausiai parašiusiems savo gyvenimo istorijas, bus teikiamos premijos ir specialūs prizai.
Biografijas parašyti ir atsiųsti prašoma kiek galima greičiau, bet ne vėliau kaip iki šių metų gruodžio 31 d. adresu: „Versmės” leidykla, Geležinkelio g. 6, LT-02100 Vilnius, Biografijų konkursui; arba elektroniniu paštu adresu biografijos@versme.lt.
Jei norite dalyvauti konkurse, turite ką papasakoti, bet negalite patys užrašyti ar susiduriate su kitais sunkumais, organizatoriai prašo kreiptis tel. 8 681 53475, 8 698 20707.

. Nėra neįdomių gyvenimų – tik neįamžinti, nuplaukę į užmarštį. Kiekvienas jų vertas patekti į šalies istorijos knygą, teigia šalies intelektualai ir kviečia dalyvauti biografijų konkurse

Panašūs straipsniai