Spaudos laisvės diena ir … įkalinti žurnalistai

Šiandien Pasaulinę spaudos laisvės dieną Vilniuje buvusio Lukiškių kalėjimo teritorijoje įvairių šalių šalių atstovai surengė akciją #laisvęžurnalistams. Renginio metu buvo reikalaujame paleisti  Baltarusijos diktatūros įkalintus kolegas.

 Šiuo metu Baltarusijoje už grotų yra net 35 žiniasklaidos atstovai, o laisvėje esantys  žurnalistai patiria persekiojimą, represijas. Žurnalistai Vilniuje solidariai pasakė, kad negalima pasauliui pamiršti apie Baltarusijos režimą ir jo persekiojamus žmones. Žurnalistai sako, kad neturime sustoti remti kolegas ir reikia reikalauti paleisti politinius kalinius.

Kaip teigia Vilniuje veikiančios Baltarusijos žurnalistų asociacijos vadovas Andrej Bastunets (ši organizacija gina nepriklausomus žurnalistus ir dėl to Lukašenkos režimo pripažinta ekstremistine), „baltarusiai apie spaudos  laisvę svajoja jau 30 metų, tačiau realiai jie matė tik tris dešimtmečius vykstantį karą prieš žurnalistus“.

 

Lietuvos žurnalistų sąjungos valdyba vienbalsiai į LŽS priėmė Vilniuje gyvenantį ir dirbantį BŽA pirmininką Andrejų Bastunets, kuriam nario pažymėjimą įteikė Dainius Radzevičius.

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas D.Radzevičius taip įvertino gegužės trečiosios renginį: ,,Vilniuje  solidariai pasakėme, kad negali pasaulis pamiršti  Baltarusijos režimą ir jo persekiojamus žmones. Dabar mums  svarbiausia ir toliau  remti kolegas, reikalauti paleisti visus politinius kalinius.”

Panašūs straipsniai