Žurnalistų veiklos teritorija: vakar, šiandien ir rytoj…

(c)Ricardas SAKNYS tel.8*68620585

Vidas MAČIULIS, LŽS Kauno apskrities skyriaus pirmininkas

Balandžio 15-ąją Kauno žurnalistų namų konferencijų salėje įvyko eilinis, iš anksto numatytas  LŽS apskrities skyriaus valdybos posėdis. Jis buvo kitoks, nei praėjusioje ketverių metų veikloje, kai  kurie  valdybos nariai ne tik neteikė konstruktyvių pasiūlymų, bet ir prieštaravo kitiems, šaipėsi iš kolegams skirtų  apdovanojimų.

Lietuvos žurnalistų sąjungos 95-mečio metais  atėjo nelengvas  mūsų visų veiklos išbandymas, tačiau dabar Kaune, vos tik iškilus spręstiniems klausimams, valdybos nariai savanoriškai, be atskiro prašymo  patys siūlo savo paramą.

Kai pamirštama pareiga…

Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovaujančių organų sprendimu,  iki balandžio 1-osios  visi  priklausantys LŽS turi sumokėti metinį nario mokestį. (Už kauniečus, žurnalistikos senjorų klubo MES narius, su LŽS atsiskaitoma už TV laidos ,,Krepšinio pasaulyje“  reklamos.)

Gal ir ne iš blogos valios, o paprasčiausiai pamiršus ar nusprendus atsisakyti savo profesinės bendruomenės, dar daug nesumokėjusių nustatyto mokesčio.  Valdybos narys Justas Karvelis pasisiūlė pasikalbėti su kiekvienu nesumokėjusiu Kauno apskrities skyriaus nariu ir priminti apie kuklią pareigą.

Nario mokestį  reikia pervesti į bankinę LŽS sąskaitą Nr. LT39 7044 0600 0027 9241 (SEB bankas). Sumokėjus, lipdukus nario pažymėjimui, atsiimti Kauno žurnalistų namuose (V.Putvinskio g.48), kur galima sumokėti ir grynais pinigais. Skyriai ir klubai visą surinktą nario mokestį perveda LŽS.

Svetainė buvo, yra, bet…

Valdybos posėdyje buvo aptartas ir LŽS Kauno apskrities skyriaus veiklos viešinimas. Valdybos narys Jonas Dirsė, iškėlęs klausimą dėl savireklamos. Jo nuomone visi, ir būsimi nariai turi žinoti, kokia yra kauniečių žurnalistinės bendruomenės veikla. J.Dirsė pasižadėjo kurti ir pateikti  visuomenei videoklipus, kurie papildytų, jo manymu, profesionalų  mūsų portalą.

 

(c)Ricardas SAKNYS tel.8*68620585

2010 metų gegužės 10-ąją mano ir Vladimiro Beresniovo pastangomis buvo sukurtas ir ilgus metus sėkmingai visiems tarnavo  internetinis portalas www.kaunozurnalistai.lt, kurį  iki 2023 metų pabaigos administravo V3 studija. Tačiau jai nutraukus savo veiklą ir atsisakius Prancūzijoje naudoto serverio, praėjusių metų pabaigoje ir šių pradžioje, portalas strigo ne tik dėl techninių kliūčių. Kai kurie praėjusios kadencijos valdybos nariai net balsavo, kad nereikia tokios žurnalistinės svetainės. Ji, aktyvios valdybos narės Virginijos Grigaliūnienės pastangomis, išliko. Dabar, ką dariau 10 metų, aš pats tęsiu  neapmokamą redaktoriaus darbą, kaip ir honoraro niekas negauna. Nėra ir lėšų sumokėti  www.kasvykstakaune.lt kolektyvui, kuris išsaugojo mūsų senosios svetainės publikacijas, nuotraukas, vaizdo reportažus ir filmus. Jie paruošė ir naują portalo maketą,  kurį ir administruoja. Apie rėmimo projektą, kurio nepateikėme naujam Medijų rėmimo fondui, yra atskira tema. Džiugu tik, kad mūsų žurnalistinė svetainė jau sulaukia kolegų informacijų, komentarų, reportažų. Dar šį mėnesį bus baigtas svetainės, kuriai sukaks keturiolika metų, galutinis atnaujinimas.

LŽS 95-mečio šventė – dukart jubiliejinė!

1993 metais prie  šalia V.Putvinskio gatvės namo, kuriame vėliau įsikūrė žurnalistai, griuvenos, buvo surengta pirmoji šventė, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Dar po metų jau ,,Metropolyje”, o dviejų – ,,Tulpėje”  jau vyko taip vadinami Spaudos baliai.

Šiemet, 2024-ųjų gegužės 11-ąją, šeštadienį, 14 val. vasaros ,,Olimpe” rengiama  20-oji, o apskritai 30-oji kauniečių plunksnos sesių ir brolių šventė. Ji dar yra ypatinga tuo, nes skirta Kaune įkurtos Lietuvos žurnalistų sąjungos 95-mečiui. Tai nebus visos Lietuvos renginys, tačiau jo metu pagerbsime naująjį Nacionalinės žurnalistų kūrėjo asociacijos ir LŽS Kauno apskrities skyriaus premijos laureatą. Mūsų skyrius jau patvirtino keturioliktosios  Pirmojo Lietuvos radijo pranešėjo Petro Babicko premijos laureate kandidatūrą, kurią dar turi patvirtinti NŽKA.

Mūsų skyriaus valdybos narė Violeta Liukaitienė rūpinsis kolegų  pristatymu apdovanojimams ir jų pagerbimu šventėje, o Dalia Poškienė pasisiūlė būti atsakinga už šventinę muzikinę programą ir svečių pakvietimą. Svarbiausia, kad ,,Olimpo” estrada tada jau turėtų naujas grindis, nes sutręšusių  jau nebeliko. Valdybos narys Justas Karvelis užtikrino, kad viskas bus laiku padaryta, nors ir nėra lėšų. Žurnalistų namų nuomininkai toliau vegetuoja, yra neatsiskaitę, nors jau metų pradžioje buvo raštiškai įspėti.

Liūdnoka jubiliejinių metų šiandiena, tačiau matant kolegų entuziazmą ir norą visapusiškai prisidėti prie Kauno apskrities skyriaus veiklos, gal rytdiena bus skaidresnė. Tai skatina mane, kaip visada įveikti visus sunkumus bičiulių džiaugsmui, o pavyduolių – pykčiui…

Nuotraukose: 2010 metų Spaudos balius ,,Vasaros olimpe”. Autorius a.a. Ričardas Šaknys

(c)Ricardas SAKNYS tel.8*68620585

 

 

 

 

 

Panašūs straipsniai