Renginys, skirtas žurnalisto, vertėjo, poeto, dainų autoriaus Alekso Dabulskio (1934-2024) atminimui.

Balandžio 10-ąją žinomam kauniečiui, Lietuvos rašytojų sąjungos nariui, ,,Nemuno” žurnalo ir ,,Kauno dienos” redakcijų darbuotojui A.Dabulskiui būtų sukakę 90 metų. Deja, jau ketveri metai kai talentingas kūrėjas ilsisi Petrašiūnų panteone.

Velionio žmona, medikė Irena Dabulskienė Maironio literatūros muziejuje surengė  turiningą popietę, skirtą savo vyro atminimui. Muziejaus menė nebesutalpino visų svečių ir gausaus būrio atlikėjų. Renginį vedė Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus, kuris yra ir LŽS narys. Aktorius Petras Venslovas skaitė A.Dabulskio eilėraščius.

 ,,Tai buvo ne įprastas, tradicinis paskaitymų, prisiminimų vakaras. Tai  buvo reta ir Aleksui gyvam esant, staigmena – kalbėjome ne tik apie garsųjį poetą, lyriką-satyriką, bet ir klausėmės jo posmais sukurtų iki šiol populiarių dainų. Skambias neužmirštamas melodijas Alekso tekstais kūrė kompozitoriai Konstancija Brundzaitė, Mindaugas Tamošiūnas, Benjaminas Gorbulskis, Rimantas Giedraitis, Gintautas Strimaitis, Julius Siurbis bei kiti. Prisimindami Alekso kūrybą, susirinkusieji klausėsi klasika tapusių melodijų, ir, be abejo, klasika tapusių tekstų”,- dalijosi įspūdžiais G.Jankus.

Koncerte dalyvavo garsūs mūsų estrados legendos Nijolė Tallat-Kelpšaitė, Svetlana Bagdonaitė, Vladas Daugintis, Egidijus Sipavičius, taip pat Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Dainavimo katedros studentai. 

Petraukėlėse tarp klasika tapusių dainų, prisiminimais dalinosi ir patys dainininkai, ir atvykę kolegos, bičiuliai – ilgametė “Kauno dienos” vyriausioji redaktorė, žurnalistė Teklė Mačiulienė, kompozitorius Julius Siurbis, rašytojas, filosofas Arvydas Juozaitis, istorikas Algirdas Markūnas bei kiti.

Fotografo, LŽS nario Ramūno Guigos nuotraukos

Panašūs straipsniai