Kolegos Modesto Patašiaus gimtadienis ,,eilinis”, bet yra ką prisiminti…

Vidas Mačiulis, www.kaunozurnalistai.lt

,,Aš nežinau, kaip tuos radijo reportažus daryti… Mano specializacija Universitete buvo fotožurnalistika“- tokius VU absolvento Modesto Patašiaus 1986 metais pasakytus žodžius mano kabinete, LTV Kauno redakcijoje, iki šiol prisimenu.

Gal dėl to, kad Modė per kelerius metus puikiai įsisavino radijo žanrą, o 1991-ųjų sausio 13-tosios naktį, kai eterį Vilniuje užgrobė okupantai, jis Kauno televizijos studijoje pirmasis atsisėdo prieš kameras ir kvietė visus ginti Lietuvos laisvę.

 

Po to išsipildė ir kolegos svajonė, jis labai ilgai dirbo laikraščių ,,Laikinoji sostinė“ ir ,,Lietuvos rytas“ fotografu. Visada kitaip žvelgė pro objektyvą ir ne tik atlikdavo redakcijos užduotis, bet ir pats ieškojo naujų žurnalistinių temų savo fotografijoms. Ir dabar tebeieško, tik jau ne minėtiems leidiniams, bet tai žiniasklaidai, kuriai Modestas yra labiau reikalingas. Džiugina kolega savo vaizdais ir socialinių tinklų skaitytojus. Jis net kelis dešimtmečius iš savo buto balkono fotografavo Prisikėlimo bažnyčia  ir  apie ją išleido albumą.

Kur tik Modestas Patašius bepasirodo, visur jį, aukščiausią Kauno fotografą su aparatūra rankose, žmonės pamato. Tik nežino, kad jis šiandien, balandžio 11-ąją, švenčia savo Gimimo Dieną. Todėl sutikę gatvėje ar ,,Žalgirio“ arenoje, pasveikinkite ir palinkėkite surasti dar ne vieną ,,auksinį kadrą“. Gal ta proga kolegai, Lietuvos žurnalistų sąjungos nariui, kaip ir mums visiems, šį vakarą ,,Žalgiris“ Eurolygoje pergalę prieš ,,Real“ padovanos?

 

Panašūs straipsniai