SIŪLYKITE KANDIDATUS JUOZO TUMO-VAIŽGANTO PREMIJAI

Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija, minėdamos Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos 80-metį, įsteigė kasmetinę Juozo Tumo-Vaižganto premiją. 2024 m. Anykščių rajono savivaldybė tapo šios premijos bendrasteigėja.

Premija skiriama lietuvių rašytojui arba žurnalistui už atskleidžiamą literatūros ir žurnalistikos (dokumentinės prozos arba literatūrinės publicistikos) sintezę, už kūryboje puoselėjamas vaižgantiškas idėjas ir vertybes bei jų raišką literatūrinėje ir publicistinėje kūryboje ir (arba) J. Tumo-Vaižganto asmenybės ir kūrybos tyrinėjimus, vertinant praėjusių dvejų kalendorinių metų kūrybą.

Kandidatus premijai gali siūlyti šiuolaikinės lietuvių literatūros ir literatūrologijos srities institucijos: Lietuvos mokslų akademija, humanitarinės srities institutai bei kitos mokslo, švietimo ir kultūros institucijos, knygų leidyklos.

Rekomendacija (iki 2 psl.), kandidato gyvenimo aprašymas ir 3 siūlomo premijuoti kūrinio egzemplioriai (arba elektroninė knygos versija) pateikiami Rašytojų sąjungai (K. Sirvydo g. 6, LT-01101 Vilnius) iki 2024 m. liepos 1 d.

Konkursui pateikti kūriniai negrąžinami.

Su Premijos skyrimo nuostatais galite susipažinti čia.

Kontaktinis asmuo: Rasa Bagdonavičienė, tel. +370 676 37998, +370 600 08291; el paštu valdyba@rasytojai.lt.

Panašūs straipsniai