Rašytojo, žurnalisto Laimono INIO gimtadienis ir jo biografinės sakmės!

Šiandien, 2024-ųjų balandžio 1-ąją, savo Gimtadienį švenčia Lietuvos rašytojų ir žurnalistų sąjungų narys Laimonas Inis. Sveikiname. Džiaugiamės. Didžiuojamės. Žemaitijos sūnus savo gyvenimo prasmę surado ne Skuode, Vilniuje, bet Kaune, kuriame jau gyvena 54 metus. Mūsų kolegos gyvenimas ir kūryba pateikta ,,Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijoje (1988-2023)“. Darbštus ir kūrybingas Laimonas visas enciklopedijas kasmet gali  papildyti vis naujais faktais.

Paskutinėmis kovo mėnesio dienomis, kai LŽS sukako 95-eri, pas Laimoną Inį iš spaustuvės atkeliavo jo nauja knyga ,,GYVENIMU IR MEILE TIKIU“. Mažosios Lietuvos žymūs kultūros žmonės. Biografinės sakmės. Dailininkė Eva Labutytė. (2024, Kaunas, ,,Naujasis lankas“)

Dailininko Vladimiro Beresniovo piešinys

www.kaunozurnalistai.lt svetainei Laimonas Inis atsiuntė tokias savo mintis:

Iš tolimos praeities istorija ateina tyliais žingsneliais. Mažoji Lietuva, Klaipėdos kraštas – šiame žemės kampelyje įvyko tiek šiurpių tragedijų, ne kartą sudužo laimės, džiaugsmo ir vilties bangos. Bet primirštas pasaulis, įvykiai ir žmonės prabyla iš laiko dulkėmis apneštos atminties, išblukusių paveikslų, pageltusių kronikų ir mitologijos.

Pastaruosius kelis dešimtmečius paskyriau Mažosios Lietuvos istorijos, tautosakos, kultūros klodų tyrinėjimui ir, ką išgyvenęs, sužinojęs stengiausi laisvai interpretuodamas pateikti savo knygose.

Gyvenimu ir meile tikiu“ skirta šviesuoliams, atkakliems kultūros darbininkams. Tai ne išsamūs istoriniai pasakojimai ir ne kruopštus biografinių faktų atkartojimas. Pateikiamas tik vienas kitas, mano manymu, reikšmingas jų gyvenimo epizodas. Šios knygos herojai – rašytojai, kompozitoriai, mokslininkai, dailininkai, kunigai etc. paliko neišdildomus pėdsakus ne tik Mažojoje Lietuvoje, bet visos Lietuvos istorijoje ir kultūroje. Kurdamas jų gyvenimo sakmes, norėjau, kad jie ir dabar būtų šalia ir budintų mūsų sąmonę, skaitytojas patirtų jų kasdienybę, išminties ir meilės galią, dvasios stiprybę. Pasakojimai perpinti senųjų sakmių, dainų, padavimų fragmentais. Biografinės sakmės knygoje pateikiamos chronologine seka pagal šviesuolių gimimo metus.”

        KNYGOJE SKAITYKITE:

                                                                                                      

Stancislaus Lituanus ir juodoji moteris

Stanislovas Rapolionis, Kotryna Akst

Nebudink miegančių dvasių

Kasparusas Henenbergeris, Johanas Hopneris

Toravos Anikė

Ana (Anikė) Neander, Simonas Dachas

Žvakės lietuje

Johanas Friederichas Reichardas

Smėlio žmogusMartynas Liudvikas Rėza

Tarp dviejų pasaulių

Ernstas Teodoras Amadėjus Hofmanas, Zacharijus Verneris

Amžinas keliauninkas

Eduardas Karolis Samuelis Gizevijus

Atrasta žemė

Jurgis Zauerveinas (Girėnas)

Dėkavoju dievui už malonę čia būti

Vilius Kalvaitis

Kelionė iš Tilžės

Hermanas Zudermanas

Čiulbantis plasnojantis dangus

Mikas Posingis

Naktis su nepažįstamaja

Karlas Kaupas

Mociškių užuovėjos vaiskumas, arba devyni sakiniai iš Johaneso Bobrovskio likimo

Johanesas Bobrovskis, Joana Budriūtė

Panašūs straipsniai