PASTEBĖJIMAI. Kodėl ,,slepiami” spaudos žurnalistai?

Vienintelis Lietuvoje dienraštis ,,Kauno diena” šiandien išspausdino išskirtinį interviu su redakcijoje apsilankiusiu Prezidentu Gitanu Nausėda. Žurnalistų svečias atsakė į trylika Kaunui ir kauniečiams aktualių klausimų. Juos Prezidentui pateikė ilgametė, prityrusi redakcijos žurnalistė Jurgita Šakienė, kuriai reikėjo gerai pasirengti pokalbiui, būti konkrečiai, išklausyti ir paruošti spaudai.

Viskas gerai, tačiau kodėl laikraščio numeryje šalia dviejų G.Nausėdos nuotraukų nėra profesionalios žurnalistės J.Šakienės? Juk ji, kaip ir kiti žiniasklaidos žmonės, tokiais atvejais neturi būti ,,įslaptinti”. Visų Lietuvos televizijų žurnalistai, kalbindami šalies vadovus, kartais net dviese, visada yra matomi ekrane. Tai ne tik žurnalistinė etika, bet ir įtaigumas, žiūrovai turi matyti klausiančiųjų veidus, jų reakciją į atsakymus. Kitaip ir negali būti.

Sovietiniais laikais LTV ,,Panorama” užrašydavo autorių – žurnalisto ir operatoriaus pavardes, tačiau ekrane žiūrovai matydavo tik reporterio ranką ar geriausiu atvejų pusę ausies ir veido…Bet tai jau juokinga praeitis. Kaip ir ta, kai anuometiniai laikraščiai, norėdami vienintelei partijai įrodyti, kad rašo ir eiliniai žmonės, redakcijos darbuotojus versdavo savo publikacijas pasirašyti išgalvotomis pavardėmis…

Atkūrus Lietuvoje nepriklausomą valstybę, ,,Kauno diena” turėjo gražią ir sektiną tradiciją. Prezidentas Valdas Adamkus kiekvienąkart savo viešnagę gimtajame Kaune pradėdavo nuo susitikimo redakcijoje. Ir ne dėl išskirtinio interviu užsukdavo. Prezidentas susitikdavo su visais kolektyvo nariais, bendraudavo, išklausydavo kūrybinių darbuotojų pastabų ar klausimų. Visa tai būdavo ne tik įamžinama istorijai, bet ir kelias nuotraukas laikraščio puslapiuose pamatydavo skaitytojai.

Šiais, gyvenimo reklamos laikais, ir žiniasklaidos kolektyvai turi klausytojams, žiūrovams, skaitytojams pristatyti savo žurnalistus. Tai didintume pagarbą jiems, autoritetą  ir atsakomybę už atliekamas kasdienines pareigas.

Kokia Jūsų nuomonė, ar nuotraukoje šalia Prezidento turi būti ir su juo interviu rengianti žurnalistė?

Vidas MAČIULIS, LŽS Kauno apskrities skyriaus pirmininkas

Panašūs straipsniai