Mūsiškių A.Vitkaus ir A.Zinkevičiaus istorinio filmo premjera ,,Lietuvos ryto” televizijoje

www.kaunozurnalistai.lt inf.

Pasak istoriko Valdo Rakučio, pavergta tauta visada turi teisę į pasipriešinimą. Sukanka 83 metai, kai prasidėjus Vokietijos ir Sovietų Sąjungos karui, 1941-ųjų birželio 23-ąją Lietuvoje įvyko sukilimas, kuriame Kaune ir jo apylinkėse žuvo per 200 sukilėlių.  

Grupė kauniečių entuziastų, susipažinę su ano metų istorine medžiaga, patys parašė scenarijų ir jį, neturėdami finansavimo, patys savo lėšomis realizavo. Tai scenarijaus autorius, LŽS narys,  prof. Aleksandras Vitkus, operatorius Antanas Mindaugas Zinkevičius. Jiems talkino Gintaras Zinkevičius, Egidijus ir Nojus Vilkevičiai, Kęstutis Paulaitis, Raimundas Kaminskas.

Birželio 22-ąją, šeštadienį, 17 val. ir sekmadienį 3.35 val. ,,Lietuvos ryto” televizija pirmąkart parodys dokumentinį filmą ,,1941 m. birželio sukilimas Kaune”.

Filmo idėjos ir scenarijaus autorius, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, prof. Aleksandras Vitkus taip pristato savo kūrinį:

– Istorinis sukilimas vienu metu prasidėjo ir Vilniuje, ir Kaune, tačiau sostinės grupė greitai buvo sovietų išaiškinta ir sunaikinta. Visas pasipriešinimas įvyko mieste prie Nemuno ir Neries, kur išliko tų įvykių liudytojų bei dalyvių. Tenai veikė visos valdžios struktūros, o ir istorikų dėmesys Kauno įvykiams  buvo didžiausias. 

1941 m. birželio 24 d. Kaune, „Žaibo“ įmonės patalpose (Donelaičio g.) įvyko pirmasis Lietuvos laikinosios vyriausybės posėdis.

Birželio 25 d. į laisvąjį Kauną įžygiuoja vokiečių kariuomenė. Rugpjūčio 5-ąją vokiečių komisarai sustabdė Lietuvos Vyriausybės veiklą prieš savo ir tautos valią, tačiau tais metais Lietuva turėjo bent 43 laisvės ir nepriklausomybės dienas…

 Kartu su Antanu Zinkevičium esame sukūrė 7 dokumentinius kino filmus apie Lietuvos partizanus, po kurių kilo idėja sukurti filmą apie 1941 metų sukilimą Lietuvoje.

Edukacinį filmą skiriame birželio  sukilimo Kaune žuvusiemjs savanoriams ir jaunajai Lietuvos kartai, kad jie užaugtų puikiais savo gimtinės patriotais.

 

Panašūs straipsniai