LŽS gins savo narį dėl persekiojimo už kritiką

www.kaunozurnalistai.lt inf.

Į Lietuvos žurnalistų sąjungą kreipėsi vilnietis DELFI žurnalistas, LŽS narys Tomas Janonis apie galimą jo persekiojimą dėl kritikos. Šiandien LŽS valdybos nariai Jolanta Beniušytė, Vidas Mačiulis, Jūratė Sobutienė, Vytautas Šilas, pirmininkaujant Dainiui Radzevičiui, nuotoliniu būdu aptarė  žurnalistinės bendruomenės nario atvejį dėl galimo UAB ,,SKR Baltic” persekiojimo.

Įvertinę gautą medžiagą buvo konstatuota, jog žurnalisto T. Janonio atžvilgiu yra nepagrįsto ir strateginio persekiojimo už kritiką požymių, o atskiros teisinio persekiojimo detalės leidžia aiškiai identifikuoti SLAPP (tam tikra priekabiavimo forma, visų pirma naudojama prieš žurnalistus ir žmogaus teisių gynėjus, siekiant užkirsti kelią pasisakymams viešojo intereso klausimais arba už jį bausti)  požymius. LŽS pasiruošusi suteikti savo nariui konsultacinę ir kitą būtiną teisinę pagalbą.

Kaip žinia, siekiant efektyvesnio valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistemos administravimo, įstatymų pakeitimais nuo 2024 metų sausio 1 dienos nustatytas vienas turto ir pajamų lygis, taip pat Seime buvo patikslinti antrinės teisinės pagalbos neteikimo pagrindai. Siekiant užtikrinti visuomenės interesą, sudaryta galimybė SLAPP bylose (strateginiai ieškiniai dėl visuomenės dalyvavimo) teisinę pagalbą gauti nevertinant asmens turto ir pajamų. Rekomenduota T.Janoniui pasinaudoti valstybės garantuojama pagalba dėl SLAPP atvejo.

Savo nuomonę šiuos klausimu pateiks ir kiti LŽS valdybos nariai

LŽS nario Vladimiro Beresniovo (Vlaber) piešinys

Panašūs straipsniai