Leidinys ,,Kaunas pilnas kultūros“ , kaip ir metų laikai, kiekvienąkart vis kitoks…

www.kaunozurnalistai.lt inf.

Menininkų namuose buvo pristatytas šeštasis 2024-ųjų, o iš viso jau šimtas šeštasis, leidinio ,,Kaunas pilnas kultūros“ numeris. Pagrindinę birželio mėnesio numerio temą atskleidžia vedamasis ,,Upei, upės, upėje“ ir šalia viršelio nuotraukos ryškus žodis ,,Purslai“.

Kolegė, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Kotryna Lingienė savo publikaciją pavadino ,,Pasaulio atsipalaidavimo čempionatas“. Kas tai:

,,Visada buvau svajotojas, bet net giliausiam tripe nebūčiau pagalvojęs, kad tapsiu nacionalinio rekordo autorius sporto šakoje,- sako įspūdinga fotografija iš Filipinų vandenų savo instagramą papuošęs aktorius, muzikantas, o dabar ir laisvuoju nardymu užsiimantis Mantas Zemleckas. Publikacijos autorė priduria:,,Sekundėlę pamąsčius, gylis, nėrimas, menas, meistrystė viename sakinyje skamba visai žavingai. Pridėkime dar tikrai romantiškai skambantį apnėjos terminą, reiškiantį kvėpavimo sulaikymą. Būtent ,,Apnea“ vadinasi ,,povandeninis“ choreografės Erikos Vizbaraitės šokio spektaklis ir filmas, sukurti prieš keletą metų“.

Gediminas Kasparavičius ir Paulius Tautvydas Laurinaitis savo publikaciją įvardijo ,,Visi keliai – prie vandens“, nes tokia jau Kauno geografija nuo senų laikų, kai čia, nors ir nedrąsiai, dabar vėl parplaukia laivai…

Gunars Bakšejevs džiaugiasi, kad ,,sužvejoti galima ne tik vakarienę, bet ir eilutę, posmą ar net visą romaną“. Tokias autoriaus mintis ,,Kad tekstas lietųsi“ paskatino Maironio lietuvių literatūros muziejuje saugomas fotografijų albumas, kuriame – prasmingos ir įkvepiančios mūsų poetų ir prozininkų vasaros akimirkos prie vandens su … meškere rankose.

Kotryna Lingienė (,,Pėsčiomis už Baltijos jūrą“) pristato prasidėjusią ekspediciją, kurios vienas iš dalyvių Stefano Accossato, kurį jau galima vadinti italų kilmės kauniečiu. Jis kartu su žmona Vitalūija Lyska-Accossato ir kitais aplinkosaugos aktyvistais iš Smiltynės pradėjo 6000 kilometrų per 8 šalis žygį, kuris tęsis 9 mėnesius.

Įdomios, aktualios, netikėtos ir kitos leidinio publikacijos – Agnės Sadauskaitės ,,Tėkmė tai gyvybė“,

Algirdo Šapokos ,,Girstupis, Gričiupis ar Girstutis?“, Justės Vyšniauskaitės ,,Grojimas be natų“. Ieškokite nemokamą leidinį ,,Kaunas pilnas kultūros“, kurio publikacijos, tiesa, ne iš karto, yra pateikiamos ir elektroninėje erdvėje.

P.S. Leidinys net kelis puslapius skiria ir tiems, kurie birželį nori ilsėtis ,,nuo lentelių, biudžetų ir sąskaitų, bet tikrai ne nuo skambesiu, potepiu ir viražų. Kultūra neatostogauja!” .  Pranešimai  ,,Kaunas pilnas renginių” visada sudomina ir kaunietę LŽS ir NŽKA narę Perpetua Dumšienę, kuri mūsų svetainei www.kaunozurnalistai.lt atsiuntė savo patirtus įspūdžius.

Panašūs straipsniai