Kokia žurnalistų nuomonė apie mano ,,nekompetenciją”?

ERIKA DRUNGYTĖ, LRS IR LŽS NARĖ, ,,NEMUNO” VYR. REDAKTORĖ

lgai, labai ilgai svarsčiau – rašyti ar ne? Bet nusprendžiau parašyti. Nes nėra gerai, kai viską nutylime, nuryjame, susergame, o va „gyvenimas teka toliau“.

Pradėsiu nuo įvykio. Ne vieno bičiulio paraginta, net primygtinai prašoma paskutinę sekundę užpildžiau formą į Lietuvos kultūros taryba , pretenduodama tapti literatūros ekspertų komandos dalimi. Šie ekspertai vertina projektų paraiškas. Projektus rašo žmonės, norintys gauti dalinį finansavimą literatūros srityje. Mano kandidatūra buvo atmesta. Priežastis – per mažas kompetencijų balas.

Dabar turiu parašyti apie savo kompetencijas. Turiu tris aukštojo mokslo diplomus, kuriuose pagrindinis žodis – literatūra. Trečiojo diplomo formuluotė skamba taip: humanitarinių mokslų daktarė / literatūrologija. Nuo 1999 m. esu Lietuvos rašytojų sąjunga / Lithuanian Writers’ Union narė, daug metų ten neatlygintinai dirbau valdyboje. Išleidau kelias poezijos knygas, dalyvavau įvairiose literatūros vertinimo komisijose, išverčiau ne vieną eilėraštį iš kitų kalbų, buvau „Poezijos pavasario” almanacho, šiuolaikinės latvių poezijos antologijos sudarytoja ir vertėja. Pelniau keliolika literatūrinių premijų, o šalia jų gavau ir kelis garbingus medalius bei ordinus. Šiuo metu esu leidinio „Žurnalas „Nemunas“ vyriausioji redaktorė.

Gal man atsakytų kolegos, kokių dar kompetencijų reikia turėti, kad galėtum tapti LKT ekspertu? Ar ne laikas mums apie tai pasikalbėti? Kviečiu geranoriškai, atvirai diskusijai.

 

 

Panašūs straipsniai