Kartu su kauniečiais šventė ir žurnalistai

Lietuvos valstybės šimtas šeštosios atkūrimo metinės Kaune buvo paminėtos gražiais ir prasmingais renginiais, kuriuose dalyvavo ir miesto žiniasklaidos žmonės. Vieni žurnalistai atliko savo tiesiogines pareigas, kiti – buvo dalyviai.

Kelis šimtus kauniečių sudomino Vytauto Didžiojo karo muziejuje surengtas pokalbis ,,Vasario 16-osios Aktas: kas vyko toliau?“. Moderuojant Egidijui Stancikui, du garsūs profesoriai Vytautas Landsbergis ir Liudas Mažylis pateikė praeities ir dabarties vertinimą, mūsų ateities viziją.

Dalyvavę renginyje Lietuvos žurnalistų sąjungos nariai Perpetua Dumšienė, Dalia Poškienė, Vidas Mačiulis dar kartą įsitikino, kad pirmuoju atkurtos Lietuvos valstybės vadovu pripažintas Kaune gimęs prof. Vytautas Landsbergis, ne tik puikus oratorius, bet ir įžvalgus, konkrečiais pavyzdžiais savo tiesas įrodantis, politikas. Kauniečiai šiltais plojimais sutiko ir palydėjo V.Landsbergį. Tačiau yra ir tokių, kurie net Vasario 16-ąją socialiniuose tinkluose sugebėjo paniekinti politiką. Kada baigsis  neapykantos ir šmeižimo laikai?

 

Vasario 16-tosios rytą Istorinėje Prezidentūroje Kaune buvo atidaryta nauja ekspozicija „Didžiausia garbė pasveikinti: dovanos Lietuvos Respublikos prezidentui Antanui Smetonai“.

Minint Prezidento Antano Smetonos 150-ąsias gimimo metines, po 90 metų vėl atvertos Prezidento dovanų kambario durys. Nedidelis, bet turtingas ir turiningas dovanų kambarys. Atidarymo iškilmėse dalyvavę du žurnalistai Kauno miesto tarybos narė Audronė Jankuvienė ir Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus, ta proga padovanojo „Prezidento A.Smetonos maršą/Rikiuotės maršą”. Tai Brazilijos San Paulo lietuvių orkestro 1933 metais įrašyta, o muziko Juozo Stankūno (1906-1996)  nedideliu tiražu išleista šelako plokštelė.

(Daugiau vaizdų iš naujos ekspozicijos, skirtos Prezidento Antano Smetonos dovanoms, FOTOGALERIJOJE, kuriai nuotraukas pateikė RAIMUNDAS KAMINSKAS).

Dar daugiau žurnalistų, kaip ir apskritai rekordinio kauniečių skaičiaus sulaukė Vienybės aikštė, kurioje buvo pažymėta Vasario šešioliktosios šventė. Nedaug kalbų, bet daug veiksmo ir muzikos. Galingiausiai nuskambėjo visų šventės dalyvių giedamas Lietuvos himnas. Kurį jau kitą dieną dūdų orkestrui pritariant, ,,Žalgirio“ arenoje atliko Karaliaus Mindaugo Taurės dalyviai ir gausiai tribūnas užpildę krepšinio aistruoliai.

Visa tai, nors ir pavėluotai, gali pranešti savo skaitytojams www.kaunozurnalistai.lt. Nuo 2010-ųjų gegužės mėnesio buvusi Lietuvos žurnalistų sąjungos svetainė pasikeitė. Kolegos Lietuvos žurnalistų sąjungos nario Vaido Pilkausko vadovaujamo populiaraus portalo www.kasvykstakaune.lt kompiuterininkai ne tik išsaugojo gausių rašinių, taip pat vaizdo įrašų ir kauniečių sukurtų filmų archyvą, bet ir sukūrė naują mūsų svetainės formatą. Jis – kitoks, nei buvome pripratę, nes šiuolaikiškas, solidesnis. Svetainę vėl savanoriškai administruos LŽS narys Justas Karvelis, dailininkas Vladimiras Beresniovas, redaktorius Vidas Mačiulis. Svarbiausia, kad žurnalistai rašytų, o įdomias temas ir apie žiniasklaidos problemas bus kam skaityti www.kaunozurnalistai.lt

Šventės baigėsi, bet žurnalistinis gyvenimas tęsiasi. Sėkmės kūryboje!

Panašūs straipsniai