ĮSIDĖMĖKITE: Mūsų ataskaitinis ir rinkiminis susirinkimas – 2024-ųjų sausio šeštąją…

Vidas MAČIULIS, LŽS Kauno apskr. sk. pirmininkas

Vakar žurnalistų namuose įvyko Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus valdybos posėdis, kuriame dar kartą mintimis atsisveikinome su a.a. Dalia Teišerskyte. Nuoširdi mūsų kolegė, skyriaus valdybos narė, šeštadienį amžiams atgulė Petrašiūnų panteone. O Ji taip norėjo gyventi, kurti, prisidėti ir prie kauniečių žurnalistų santarvės,aktyvumo. Deja…

Valdybos posėdyje nedalyvavo ir buvęs narys, laikinasis www.kaunozurnalistai.lt redaktorius, puikus fotografas Erikas Ovčarenko. Jis apskritai paliko LŽS. Būtų gerai, jeigu oficialiai visiems pasakytų ar parašytų priežastį, kodėl taip padarė.

 Posėdyje nedalyvavo valdybos narė Ieva Dyraitė, pranešusi, kad nespėjo pabaigti darbų (ji – LNK reporterė Kaune. Nesulaukėme ir ilgamečio mūsų bendruomenės nario Teodoro Biliūno, kuris pavasarį neteko Tėvo, o dabar atsisveikino su mylima Mama. O kai daug asmeninių problemų ir tiesioginio darbo, apskritai LŽS reikalai yra labai toli…

LŽS skyriaus valdybos nariai vienbalsiai nutarė:

 2024-ųjų sausio 6-ąją, 14 val. Kauno žurnalistų namų didžiojoje salėje rengiamas atsakaitinis ir rinkiminis susirinkimas, kuriame aš pateiksiu darbo ir veiklos ataskaitą už 2020 – 2023 metus. Gal ir valdybos nariai atsiskaitys, ką nuveikė vardan LŽS ir Kauno apskrities skyriaus. Laukiame, kad be atskiro prašymo ar asmeninio pakvietimo, tikiu, Trijų Karalių dieną visi sąjungos nariai susirinks į dalykišką bendruomenės susirinkimą, kuris sutampa su Trijų Karalių apsireiškimo diena.

Labai karštai kalbėta apie būsimą ,,Žiniasklaidos enciklopediją 1988-2023“. Solidaus leidinio spausdinimas buvo laikinai sustabdytas paaiškėjus, kad  seni žurnalistų duomenys, kai kurie LŽS valdybos ir tarybos nariai apskritai neįtraukti. Dvi valdybos narės įrodė, kad išsiuntė anketinius duomenis, bet jie, tikriausiai,  nepasiekė eciklopedijos  sudarytojų. Pastarosiomis dienomis daugelis kauniečių, LŽS narių ,,suskubo“ pateikti apie save duomenis. Tik, kad jie pasiektų Vilnių iki gruodžio 8-tosios…

,,Karščiausias klausimas“ –  mūsų svetainė www.kaunozurnalistai.lt, kuri dėl įvairių priežasčių baigia savo egzistavimą. Net ir tie, kurie 2022-ųjų gegužę siūlė, bet pritrūko balsų, uždaryti svetainę, dabar jau yra kitos nuomonės. Tačiau nė vienas nesutiko imtis darbo ir redaguoti naujo formato, paliekant svarbiausią senosios archyvą, svetainę. Redaguoti yra maža, reikia informacijų, komentarų, reportažų iš žurnalistų gyvenimo. Deja, kai kurie valdybos nariai nei rašė, nei siūlė, tik rezgė intrigas.

Dėkoju  mūsų LŽS nariams ir skaitytojams už atsiųstus pirmuosius atsakymus į pateiktą  klausimą ,,Būti ar nebūti www.kaunozurnalistai.lt“? Sulaukę daugiau, viską paskelbsime svetainėje. Nuo žurnalistų aktyvumo ir paaiškės: reikia ar nereikia? Posėdyje aš pasižadėjau dar už vieną mėnesį sumokėti prancūzams už papildomą paslaugą, nes mus aptarnavusi ,,V3 studija“ baigė savo egistavimą. Galutinį sprendimą, jeigu dar suspėsime, priims LŽS Kauno apskrities narių ataskaitinis ir rinkiminis susirinkimas. Gal tada, pagaliau, sulauksime LŽS nario – savanorio visuomenininko, kuris be atlygio pradės naujos svetainės su tuo pačiu vardu www.kaunozurnalistai.lt , darbą?

P.S. Jeigu po gruodžio 19 dienos internete nepavyks surasti ,,kaunožurnalistų“, žinokite, taip ir turėjo atsitikti…Labiausiai liūdna man ir kolegai Vladimirui Beresniovui, su kuriuo daug jėgų ir laiko2010 metais įdėjome, kad turėtume savo žiniasklaidos priemonę, kuri kitiems tapo nereikalinga.

Nuotraukose:LŽS skyriaus valdyba 2023 (viršuje) ir 2020 (apačioje)

 

Panašūs straipsniai