Knyga ,,PATER“, išspausdinta Maskvoje, džiaugsmingai keliauja po Lietuvą

Giedrimė DIDŽIAPETRIENĖ, LŽS narė

Kolegė, LŽS narė Giedrimė Didžiapetrienė, buvusi ilgametė laikraščio Šakių laikraščio ,,Valsčius“ redaktorė, dabar žurnalo ,,Jurbarko laikas“ bendradarbiai, nuoširdžiai informuoja, renginiuose pristato naujas knygas, kaip Arvydo Juozaičio ,,Kudirka – buvau atėjęs“, mūsų svetainei www.kaunozurnalistai.lt atsiuntė rašinį apie nedaug kam žinomą faktą.

 

 

Knygą ,,PATER“ , žymios rusų vertėjos Natalijos Trauberg (1928 (Leningradas) – 2009 (Maskva) priešmirtine valia, rusų kalba parašė jos dukra lituanistė, vertėja ir rašytoja Marija Pranciška Čepaitytė. Didelis netikėtumas, nes 1000 egzempliorių tiražu knyga rugsėjo mėnesį buvo išspausdinta Pranciškonų leidykloje Maskvoje, slapta išgabenta ir saugiai pasiekė Lietuvą. Tikėtina, kad ,,PATER“ bus išversta ir į lietuvių kalbą.

Per 500 puslapių knyga apima visą Tėvo Stanislovo gyvenimą nuo pat gimimo iki mirties, joje – daugybė su juo bendravusių ir Paberžėje užuovėją radusių ne tik lietuvių inteligentijos bei dvasios brolių, bet ir rusų disidentų prisiminimų.

 

Knyga atskleidžia pačius giliausius Tėvo Stanislovo Dobrovolskio išgyvenimus, dvasinius sukrėtimus, persekiojimą, gyvenimą lageriuose, nesutarimus su Bažnyčios viršenybe, draugystę su bendramoksliais – kardinolu Vincentu Sladkevičium ir kunigu Kazimieru Vasiliausku. Labiausiai atskleista jo meilę ne tik artimui, bet kiekvienam, neskirstant į draugus ir priešus. Spėjusieji ją perskaityti sako, jog tai geriausia apie Tėvą Sanislovą parašyta knyga.

 

Dotnuvos bažnyčioje, Tėvo Stanislovo Dobrovolskio 105-ųjų gimimo metinių dieną, prasidėjęs knygos ,,PATER“, pristatymas nesibaigia. Apkeliavus garsaus kapucino vienuolio tarnystės vietas Paberžėje, Dotnuvoje, Vertimuose, Butkiškės bažnyčiose. 

 

Lapkričio 18-ąją, šeštadienį, knygą  pasitiks Gargždai, o lapkričio 25-ąją – Paberžė, Stanislovo Dobrovolskio numylėta, išpuoselėta ir jo dvasinį bei materialųjį palikimą sauganti bažnyčia.

Ši ,,PATER“kelionė – tai ir kapucino vienuolio Brolio Vincento rūpesčiu surengtas poezijos ir žodžio festivalis – meditacija Tėvui Stanislovui atminti su Rilkės ir vietos poetų skaitymais.

 

Giedrimės Didžiapetrienės nuotraukos

 

Panašūs straipsniai
Rodyti daugiau

Gyvenimas yra labai trumpas…

Gyvenimas yra labai trumpas. Mes tai kartojame, apie tai kalbame, tačiau giliai neišgyvename, neaprėpiame. Regis, viskas gerai ir…