Žurnalistė Virginija Skučaitė ir ,,Baltosios gulbės riteris”

www.kaunozurnalistai.lt inf.

Dr.Vinco Kudirkos premija, medalis ,,Už nuopelnus žurnalistikai”, ,,Kauno dienos” skaitytojų padėkos – tai LŽS narės Virginijos Skučiatės darbo ir kūrybinės veiklos įvertinimas. Darbščios kolegės parašytos knygos, sukurti dokumentiniai filmai apie mūsų tautos istoriją ir jos didžiavyrius –  nesibaigia…

Virginija Skučaitė parašė knygą ,,Baltosios gulbės riteris” apie žinomą kaunietį  Kęstutį Ignatavičių, kurio gyvenimą ir visuomeninę veiklą profesionaliai atskleidė autorė. 

 

„Apie kokį žmogų pagalvojate, išgirdę kalbant apie šimtmečius menančią Kauno rotušę ir jame dirbusį veiklų, iniciatyvų kaunietį? Manau, dažnas prisimintų ilgametį Kauno ceremonimeistrą, Civilinės metrikacijos skyriaus vedėją, spalvingą, sodrią asmenybę Kęstutį Ignatavičių, neseniai atšventusį savo 80-metį. Dėl įspūdingos savo gebėjimų ir miesto istorijai nuveiktų darbų kraitės Kęstutis Ignatavičius jau seniai tapo vienu iš jo taip mylimo Kauno ir Rotušės simbolių. Tikiuosi, kad ši su pagarba ir atida jos herojui parašyta knyga paakins ne vieną kaunietį naujoms idėjoms ir darbams savo miesto, jo gyventojų labui“, – apie naują Virginijos Skučaitės knygą „Baltosios gulbės riteris“, sakė Kauno miesto muziejaus istorikas dr. Simonas Jazavita.

Autorė Virginija Skučaitė apie savo knygos herojų taip atsiliepė: „Neperlenksiu sakydama, kad Kęstutis tiesiog nuvertė kalnus, 1990–2020 metais atkurdamas ir įprasmindamas Kauno miesto savivaldos istoriją, kurdamas ir puoselėdamas naujas Laikinosios sostinės švenčių tradicijas, simbolius, atributiką ir ritualus. Tai labai išaugino Kęstučio populiarumą visuomenėje, bet neapsuko galvos. Atvirkščiai – jis blaiviai vertina savo žinomumą: „Nesu susireikšminęs, visgi laikau save Kauno istorijos dalimi.“ Ir tokiam savęs vertinimui jis turi pagrindo, kurį sutvirtina ir jo vaidmuo sovietmečiu, kai Kęstutis tapo vienu iš pirmųjų to laiko bigbito grupių kūrėju, gitaristu ir vadovu.

Drauge su Kęstučiu kantriai rausdamiesi jo namuose sukauptame didžiuliame ir, reikia pripažinti, unikaliame archyve, siekėme sudėlioti ilgametės jo veiklos mozaiką Kauno, jo visuomenės ir net Lietuvos labui. Tų jo darbų gausa, svarba, įvairovė ir miesto istorinės raidos atodangos man pasirodė tokios įdomios, originalios ir svarbios istorijos tėkmėje, kad drauge su nenusakoma daugybe Kęstučio sukauptų nuotraukų ir dokumentų tiesiog

patys prašėsi į knygą“.

K.Ignatavičiaus pageidavimu ši knyga skiriama jo žmonos Vidos atminimui. 

Erlendo Bertulio ir Vilmanto Raupelio nuotraukos.

 

 

 

Panašūs straipsniai