VISŲ ŠVENTŲJŲ IR VĖLINIŲ DIENŲ SULAUKUS…

ERIKA DRUNGYTĖ, rašytoja ir žurnalistė, ,,Nemuno” vyr. redaktorė

Vėlių metas – pats palankiausias patikrinti savo jutimus: baimes, meiles, ramybes ir nerimus… Prakošti atminties marliuku prisiminimų šviesą arba tamsą. Pabelsti į savo paties dureles ir išgirsti ten duslią tuštumą arba skambią šerdies gyvastį.

Ir galiausiai atsakyti sąžiningai – tai kokia gi toji mirties kultūra mano galvoj? Kas ten liko iš vaikystės nuoskilų, tautosakos nuobirų, kalbos artefaktų? Kuris magnetas vis dar veikia – tas jaukusis, tylusis, pilnas ilgesingo romumo, plazdant žvakei, virpant žiedui, ar tas spalvotas, kažkodėl moliūginis, kažkodėl tęžtančiais dantimis, kažkodėl apėjęs nešvara: voratinkliais, skarmalais, buities ir ūkio rakandais…

Vėlių metas gal labiau negu Kūčios gali mus įsupti į reikšmingus sapnus, nuojautas, atvėrimus. Jam tereikia vidinės taikos, visiško pasitikėjimo, tikrumo, ramybės ir … šypsenos. Anas ir šitas pasauliai yra vienu metu. Niekas niekur nepranyksta. O kaip gi pamatysi Jo šviesųjį veidą, jei ir pats nespinduliuosi?

Tie mūsų kapeliai – lyg maži miesteliai: žibantys, šilti, jaukūs, tylūs… Ten jokių ginčų, pykčių, nesutarimų, susipriešinimų. Kaip ir turėtų būti meilės pilnųjų namuos. Tad kodėl taip maža namų, kurie būtų lyg Vėlinių susitaikymas ir spindėjimas?…Ramybės.

 

Vilniečio fotografo ILMARO  GELŪNO nuotraukos

Panašūs straipsniai
Rodyti daugiau

Gyvenimas yra labai trumpas…

Gyvenimas yra labai trumpas. Mes tai kartojame, apie tai kalbame, tačiau giliai neišgyvename, neaprėpiame. Regis, viskas gerai ir…