,,Pasitinkant Laisvę“ – fotomenininkas Romualdas Požerskis tapo … fotometraštininku!

www.kaunozurnalistai.lt inf.

Vytauto Didžiojo karo muziejuje rugpjūčio 17-tąją atidaryta  Lietuvos nusipelniusio meno veikėjo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Romualdo Požerskio dokumentinių fotografijų paroda ,,Pasitinkant Laisvę“, skirta okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 30-mečiui.

Žinomas  Lietuvos fotomenininkas kaunietis  R.Požerskis ekspozicijos atidarymo metu papasakojo, kaip jis 1993 metų rugpjūčio 31-ąją fiksavo Panemunėje dislokuoto 108-ojo oro desanto pulko išsikraustymą ir teritorijos perdavimą Lietuvos kariuomenei.

Įtaigių fotografijų autorius Romualdas Požerskis savo parodą palydi  Prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžiais:

,,Akimirka, kai paskutinis sovietų armijos kareivis palieka Lietuvą, galutinai pabaigia okupacijos, prievartos, bukinimo ir melo etapą, kurį lietuvių tauta kentė pusę šimtmečio. Ilgus metus Lietuvos žemę slėgė brutali geležinė jėga. Pasitelkdama melą ir šantažą ji peržengė mūsų sienas penktajame dešimtmetyje ir ketino čia pasilikti amžinai. Lietuva atkakliai varė svetimą kariuomenę. Tai darė mūsų partizanai, disidentai, visa tauta, nepraradusi laisvės ir nepriklausomybės vilties. Lietuva – tūkstančių žmonių išsaugotas troškimas gyventi laisvai. Troškimas, stipresnis už Sibiro speigą, stribų išdavystę, politinius lagerius. Jį pavyko užfiksuoti ir Romualdo Požerskio fotografijų serijoje „Lietuva 1988–1993“.

Panašūs straipsniai
Rodyti daugiau

Gyvenimas yra labai trumpas…

Gyvenimas yra labai trumpas. Mes tai kartojame, apie tai kalbame, tačiau giliai neišgyvename, neaprėpiame. Regis, viskas gerai ir…