Gimimo Dienos proga padėka Virginijai Grigaliūnienei! Ir žodis apie artėjančią portalo pabaigą

Vidas Mačiulis, LŽS Kauno apskrities skyriaus pirmininkas

Žurnalistė, valstybės pripažinta meno kūrėja, LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos narė Virginija Grigaliūnienė liepos 28-ąją sutiko savo gimtadienį, eilinį, nors ji pati išsiskiria iš kitų savo bendraminčių kūrybingumu, darbštumu, principingumu. Tai kolegė įrodė lygiai prieš 30 metų pradėjusi dirbti leidybinėje įmonėje ,,Kriminalistika“, o prieš dvidešimtmetį – ,,Respublikos“ leidinių grupėje Kauno regiono korespondente.

Po savaitraščio ,,Lietuvos sveikata“, nuo 2014-ųjų prasidėjęs www.emedicina.lt interneto ir žurnalo ,,Farmacija ir laikas“ aktualijų ir farmacijos redaktorės kelias nesibaigia iki šiol. Puiku, bet kolegei ir skaitytojams būtų kur kas geriau, jeigu ji savo darbais džiugintų ne specializuotą žiniasklaidą, o savo objektyvia, raiškia, šiuolaikiška  publicistika aktualiais klausimais priverstų susimąstyti visuomenę.. Tai talentinga kolegė savo aštria plunksna ne kartą nudžiugino www.kaunozurnalistai.lt skaitytojus  

 Už žurnalisto profesinio vardo stiprinimą ir garsinimą asmeniniu pavyzdžiu, Virginija Grigaliūnienė  yra apdovanota LŽS medaliu ,,Už nuopelnus žurnalistikai“. Ji – daugkartinė Lietuvos kūrybinių konkursų laureatė, apdovanota kaunietišku ,,Gintariniu parkeriu“ ir ,,Dėkingumo plunksna“.

Gimtadienio proga Virginijai asmeniškai dėkui už LŽS Kauno apskrities skyriaus internetinio portalo išsaugojimą. 2020-ųjų sausį įvykusiame skyriaus ataskaitiniame ir rinkiminiame susirinkime nauji valdybos nariai  pasiryžo ,,kalnus nuversti. Žinoma, žodžiais, bet ne darbais. Tik vienas Erikas Ovčarenko tada savanoriškai perėmė iš manęs dešimtmetę žurnalistinę svetainę.

 Sunkus redaktoriaus darbas, kai kolegos nepadeda, ne tik nerašo, bet ir neinformuoja apie bendruomenės džiaugsmus ir rūpesčius. Praėjusiais metais, Erikus atsisakius tęsti visuomeninę veiklą, daugumos siūlymui ,,palaidoti“ kaunozurnalistai.lt“, su tuo griežtai nesutiko Virginija Grigaliūnienė. Ir neatsisakė padėti. Naujoji redaktorė daug ir nuoširdžiai pati rašė, kitų prašė, deja…

Po kasdieninių žurnalistinių plius šeimos rūpesčių, visuomeninė veikla tampa našta. Ir reikia net ne už ačiū, nes niekas šiais laikais niekam nedėkoja, jau nekalbant apie atlygį. Kai kolegė panoro pasiūlyti redagavimą valdybos narei, kuri svetainei ne tik nerašė, o net siūlė ją uždaryti, supratau, kad turiu sugrįžti, ką ir padariau šį pavasarį.

2010 metais savo iniciatyva įkūriau svetainę www.kaunozurnalistai.lt. Valdybos nariams Virginijai Grigaliūnienei, Birutei Mačienei, Vladimirui Beresniovui ir kitiems, taip pat aktyviems LŽS senjorams padedant, puoselėjom savo ,,žiniasklaidą“.

Kasdien norisi pateikti vis naujas publikacijas, kurių, deja, jau neatsiunčia net ir buvę aktyvūs kolegos. Nieko, iki 2024-ųjų sausio, užtikrinu, man jėgų ir noro pakaks rašyti apie mūsų džiaugsmus ir rūpesčius. Tačiau jeigu tik vienasm skyriaus pirmininkui to reikia, jis pradėjo kaunozurnalistus.lt redaguoti, jis ir baigs. Ir tada daug kam padėkos, o pirmiausia – Virginijai Girgaliūnienei. Su Gimtadieniu, kolege!

 

Nuotraukos iš asmeninio Virginijos Grigaliūnienės fototekos

Panašūs straipsniai