Ir žurnalistų laukia neįprasta skaitmeninių fotomontažų paroda

Liepos 27-ąją, ketvirtadienį, 17 val. Kauno paveikslų galerijoje (Donelaičio g. 16) parodos ,,Pašnekesiai su V.Firinausku” atidarymas. Dalyvaus ekspozicijos autorius panevėžietis fotomenininkas Evaldas Ivanauskas ir Panevėžio kraštotyros muziejaus darbuotoja dr. Zita Pikelytė.

 E.Ivanauskas parodoje pristatys darbų ciklą „Pašnekesiai su Vincu Firinausku“, kuriame naujam gyvenimui atgyja tarpukarį menančios fotografijos. Bus eksponuojami didelio formato skaitmeniniai fotomontažai, sukurti naudojant Panevėžio kraštotyros muziejuje saugomų XX a. 3–4 deš. Miežiškių miestelio fotografo Vinco Firinausko negatyvų atvaizdus, kai prieš daug metų įamžinti herojai atgyja kitame laike ir kitme kontekste, savituose, net sapnų pasaulėvaizdžiuose.

Parodos autorius Evaldas Ivanauskas: „Ciklo pradžią lėmė atsitiktinumas. 2004 m. Panevėžio kraštotyros muziejus rengė leidinį „Vincas Firinauskas ir jo fotografija“. Man, kaip šio leidinio dailininkui, projekto vadovė Zita Pikelytė patikėjo sudėlioti iliustracijas. Perrinkdamas nemažą pluoštą vaizdų, pajutau norą savaip surežisuoti siužetus. Paveikė magiška senųjų fotografijų trauka. Vaizduose buvo kažkas atpažįstama ir artima. Iš nuotraukų žvelgiantys žmonės siejosi su asmeninių prisiminimų personažais ir žadino vaizduotę“.

Menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis: „Neatsitiktinai šis ciklas vadinasi „Pašnekesiai su Vincu Firinausku“. Muziejų saugyklose glūdi neįtikėtini laiko nuslopintų prasmių lobiai. Galima rasti begalę svarbių atsakymų apie būsenas ir gyvenimą, apie mirtį ir džiaugsmo akimirkos prasmę. Visa tai ,,įšaldyta” senose fotografijose. Tas vis gilėjantis pašnekesys gali užtrukti ilgai, visą gyvenimą. Būtent tokia archyvo perspektyva atskleidžiama vizualiame Evaldo Ivanausko ir Vinco Firinausko dialoge. Už tai mes jiems dėkingi.“

 

Panašūs straipsniai