Vidmantas Valiušaitis. Įtraukianti ir užvedanti kelionė – žadina ūpą tęsti!

Vasara – kelionių ir naujų įspūdžių metas. Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narys Vidmantas Valiušaitis savo įspūdžius  rašo tiesiogiai iš Norvegijos.

 

***

Švedijoje esu lankęsis ne kartą, o štai Norvegijoje – pirmąsyk. Viskokių dalykų buvau prisiskitęs apie Norvegiją – gerų ir nelabai, – bet asmeninė patirtis – neįkainojama.

Trumpai tariant, įspūdžiai pranoko lūkesčius: šalies grožis pakeri. Nepaprastai dramatiška gamta, dainuojančios spalvos ir formos pagauna žvilgsnį ir nebepaleidžia. Įdomiausia, kad jos nesikartoja ir nepabosta, o vis kylančia emocinių išgyvenimų kreive atsiveria naujais horizontais, važiuojant nuo išskirtinesniu kraštovaizdžiu nepasižyminčios Švedijos ir leidžiantis tolyn į Vakarus link Norvegų jūros.

Nepretenduodamas į “ekspertinę” nuomonę, galiu pastebėti, kad keliauti po Norvegiją lietuviams įkandama. Aišku, neieškant komforto. Mes tenkinamės kempingų paslaugimis, portatyvine dujine virykle ir lauko aikštelėmis, kurios patogios ir gražiai įrengtos. Ne tik kad nebrangu, bet ir labai smagu gamtoje pasigaminti valgį ir užkąsti svaiginančio grožio aplinkoje.

Žinoma, kol kas mums sekasi – oras šiltas ir saulėtas. Sako, liepos mėnesį Norvegijoje ne dažnai taip bûna, liepa esą ten dažnokai palyja.

Daugiausiai keliauja patys norvegai. Daug švedų, vokiečių, olandų. Mažiau danų, belgų, prancūzų. Yra lenkų. Šiek tiek pastebėjau čekų, lietuvių, latvių. Nemačiau mašinių rusiškais numeriais, nors kalbą porąsyk girdėjau. Mačiau ir vieną kitą mašiną ukrainietiškais numeriais.

Žodžiu, kelionė įtraukianti, užvedanti. Žadina ūpą tęsti.

 

Panašūs straipsniai