,,Kaunas pilnas kultūros" su LŽS nariais Kotryna ir Kęstučiu Lingiais!

Vidas Mačiulis, LŽS Kauno apskrities skyriaus pirmininkas

Kasdieninių darbų verpetuose esantys žurnalistai dažnai nepastebi savo kolegų, kurie verti dėmesio ir pagarbos, iš jų galima ir reikia – mokytis. Deja, kai kurie net ,,didžiuojasi”, kad neturėjo rankose nuo 2015-ųjų rugsėjo leidžiamo mėnesinio žurnalo ,,Kaunas pilnas kultūros”, kurio 2300 egzempliorių platinami nemokamai.

 

 Leidinio redaktorė – Lietuvos žurnalistų sąjungos narė kaunietė Kotryna Lingienė, kurią LRT radijo laidos ,,Kultūros savaitė” klausytojai pamėgo už aktualius ir įdomius pasakojimus iš miesto prie Nemuno ir Neries. Leidinio ,,Kaunas pilnas kultūros” metrikoje nėra redaktoriaus pareigybės, o Kotrynos ir jos vyro Kęstučio pavardės yra su kitais nuorodoje  ,,Autoriai”.

 

Galima tik įsivaizduoti, kokio reikia kūrybinio potencialo kiekvieną mėnesį sugalvoti, sukurti ir išleisti  daugiau kaip 50 puslapių teminį leidinį. Balandį buvo – Gatvės muzika, gegužę – Plojimai, birželį – Sodai.

Jeigu dvi pirmos temos – aiškios, yra apie ką rašyti, tai ,,Sodai” ne vienam taptų  sunkiai įveikiama kūrybine užduotimi. Tik ne Kotrynai!

 

 Savito leidinio redaktorė K.Lingienė savo vedamąjį pavadino ,,Sodininkavimas mažina nusikalstamumą”, nes jeigu neliktų nė vienos dykros (nedirbamo žemės lopynėlio), tai būtų puikus žmonių bendrystės, fizinio aktyvumo ir vitaminų ,,šaltinis”.

 

,,Žmogaus auginami gamtos paveikslai, rimuojamos žiedų vitrinės – tai vidinio pasaulio atspindys (daug tikslesnis nei instragramui iščiustyti dizaineriški interjerai ar stilistų suklotos rūbų eilutės), nęįmanomas be kantrybės, pasiryžimo ir kūrybinio džiazo”, – taip vaizdžiai ir originaliai redaktorė kviečia versti leidinio puslapius ir pasisvečiuoti pas Maironį, kitus poetus, tarp Šilainių daugiabučių, baroko apsuptyje arba šimtametyje VDU Botanikos sode plius –  Vilkijoje ant Nemuno kranto…

 

e viena  ,,sodų” tema ir net keli profesionalūs publikacijų autoriai. Kartu su jų ansambliu ,,pirmu smuiku” groja Kotryna Lingienė, parašiusi įdomius straipsnius ,,Gamta po ranka”, ,,Varna elektrikė ir Žaliakalnio angelas”, ,,Caras to nesapnavo”…

 

Redaktorė teigia:,,Gamta skleidžiasi ne tik teminiuose numerio straipsniuose, bet ir kalendoriuje. Tiek veiksmo po atviru dangumi, gražiausiose miesto vietose. Daugiau renginių Kaune kviečiame ieškoti  nuolat atnaujinamame internetiniame kalendoriuje: kultura.kaunas.lt”.

Atėjo 2023-čiųjų liepa, kokia bus šio mėnesio ,,Kaunas pilnas kultūros” tema, greitai sužinosime. Nekantriai laukiame!

Panašūs straipsniai