Apie mus rašo alfa.lt: ,,Atgimsta legendinė Kauno žurnalistų vasaros kavinė”

Arvydas JOCKUS, www.alfa.lt žurnalistas

Ir Vilnių pasiekė žinia, kad nereikės žurnalistams rūpintis dvidešimtmete, bet jau ,,pasenusia” lauko kavine, kurios nė vienas iš septynių viešosios įstaigos ,,Ketvirtoji valdžia” restorano nuomininkų net nemokamai nenorėjo jos ,,globoti”. Pagaliau, atsirado tie, kurie nori, gali, sugeba. Pirmiausia LŽS narys Justas Karvelis, kuriam buvo pasiūlyta ,,atgaivinti” V.Putvinskio gatvės papėdę. Jis ir pasikvietė savo bičiulį Igną Bubnį, turintį puikią patirtį iš ,,Rotušės aikštės” laikų… Birželio 21-ąją, 18 val. įvyks Didysis ,,Olimpo” atidarymas su dviem muzikinėmis grupėmis ir ,tikimasi, su šimtais kauniečių, nes ilgiausia metų diena bus saulėta, be lietaus. Vadinasi, vakaras bus nuostabus!

Pateikiame www.alfa.lt verslo žurnalisto Arvydo Jockaus paruoštą pasakojimą.

 

Naujos gyvybės Kauno širdyje įsikūrusiai terasai įpūtė jauni verslininkai, pasiryžę žurnalistų pamėgtą kavinę Žaliakalnio papėdėje paversti sporto ir muzikos renginių vieta visiems kauniečiams. Daugiau kaip 20 metų veikianti lauko kavinė ,,Vasaros olimpas“, įsteigta žinomo krepšinio žurnalisto Vido Mačiulio pastangomis, pastaraisiais metais surengdavo vos vieną kitą šventę plunksnos broliams ir sesėms, tačiau ryškesne veikla nepasižymėjo. Nuo šiol čia kas savaitę su gerbėjais susitiks Lietuvos krepšinio ir muzikos žvaigždės, vyks šachmatų turnyrai ir kiti reginiai.

Perdavė vairą jauniems

 LŽS Kauno apskrities skyrius turi Žurnalistų namus ir 200 vietų lauko kavinę. 1999 metais LŽS Kauno apskrities skyriaus valdyba įsteigė viešąją įstaigą „Ketvirtoji valdžia“, kuri įkūrė restoraną, alaus barą, kavinę, spaudos konferencijų salę. Dabar dalis patalpų yra nuomojamos. Legendinės TV laidos „Krepšinio pasaulyje“ vedėjas, Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) Kauno apskrities skyriaus pirmininkas V. Mačiulis niekad nestokojo naujų ir įdomių idėjų. Būtent jo iniciatyva Kaune atsirado ne tik pamėgta žurnalistų susibūrimo vieta, bet ir aukuras, kuriame birželio 21 d. 20 kartą bus įžiebta simbolinė „Olimpo“ ugnis. V. Mačiulis prisimena kavinės veiklos pradžią, kai 1993 m. į Kauną buvo sugrąžinti prieškariniai žurnalistų Spaudos baliai. Iš pradžių jie vyko garsiuose Kauno restoranuose ,,Tulpė“, ,,Metropolis“, ,,Pasimatymas“, ,,Ketvirtoji valdžia“.

„Nuo 2001-ųjų Spaudos šventės dalyviai sugužėjo į žurnalistų namų kiemą. Čia taip visiems patiko, kad 2003-iųjų antrąjį gegužės šeštadienį čia buvo originaliai atidaryta jauki žurnalistų lauko kavinė, kuri gali priimti ir du šimtus svečių“, – pasakojo V. Mačiulis. Trejus metus  restorane ir kavinėje ,,barmenais“ dirbo patys žurnalistai. Kai jiems nusibodo ,,svetimais“ darbais rūpintis, leido ,,Ketvirtosios valdžios“ nuomininkams  restorano ir ,,Olimpo“ (jį nemokamai) veiklą plėtoti savo nuožiūra, tačiau atgaivinti ikoniškos Kauno vietos nuomininkams nepavyko. V. Mačiulis svarstė, kad galbūt laikiniesiems kavinės šeimininkams pritrūko noro ir idėjų.

 „Kai nenori, tai ir nieko negali. Tik vienąkart per metus Lietuvos žurnalistai į Spaudos balius subildėdavo. Ir klausdavo, kodėl Kauno centre, ošiančių medžių paunksnėje, niekas nieko niekada neorganizuoja. Pagaliau netikėtai atėjo Ignas Bubnys, kuris su bičiuliais Ryčiu ir dviem Justais pasiryžo paversti ,,Olimpą“ kauniečių vasaros rojumi, kad čia visi surastų, ko nori“, – sakė ilgametis Kauno žurnalistų namų šeimininkas V. Mačiulis.

 Gaivins kultūrinį gyvenimą

Atgaivinti „Olimpą“ pasiryžęs jaunas verslininkas Ignas Bubnys tikina, kad tai bus vieta, skirta sportui ir muzikai. „Kaip pridera „Olimpe“, siekiame tik aukščiausių rezultatų, todėl kasdien treniruojamės. Norime sukurti vasarišką erdvę, skirtą kultūrai ir sportui, kur leistume laiką ošiančių akacijų ir klevų paunksmėje. Žaliakalnio papėdėje sukūrėme naują žaidimų aikštelę, kurioje organizuosime koncertus, leisime vasaros vakarus ir susitiksime su draugais. Noriu, kad „Olimpas“ praplėstų Kauno kultūrinį gyvenimą, suteiktų erdvę mažoms vietinėms iniciatyvoms, sceną jaunoms grupėms, įvairių sporto šakų sirgaliams, ieškantiems vietos susiburti ir palaikyti savo komandą, įtrauktų kuo daugiau kauniečių“, – pasakojo I. Bubnys.

Ignas, buvęs populiaraus baro „Ryšių kiemelis 837“ vadovas nostalgiškai prisimena kauniečių pamėgtos spektaklių ir renginių vietos laikus, tačiau nesilaiko įsikibęs į praeitį ir į naują erdvę grįžta su šviežia energija. Kiekviena vieta brandina ir tam tikras tradicijas, ne išimtis ir „Olimpas“.

Bubnys pasakojo, kad kiekvienais metais atidarant „Ryšių kiemelį“ draugai praskrisdavo pro senamiestį išbarstydami žiedlapius. „Naujai atidaromo „Olimpo“ šventės metu įvedame naują tradiciją – 20 val. uždegsime žalio kalno papėdėje esantį aukurą“, – sakė I. Bubnys.

 

Žaibo turnyrai ir krepšinio žvaigždės

Visą vasarą „Olimpas“ kas savaitę siūlys programą, kurioje skirs dėmesį Kauno sporto bendruomenėms.

Antradieniais čia vyks šachmatų meistrus ruošiančio „Margirio“ šachmatų klubo organizuojami šachmatų žaibo turnyrai.

Trečiadieniais verslo partneriai – tinklalapis „BasketNews.lt“ – rengs susitikimus su Lietuvos krepšinio elitu. 2005 m. veiklą pradėjęs tinklalapis jau tapo neatsiejama Lietuvos krepšinio pasaulio dalimi. „BasketNews.lt“ komanda žada praturtinti kauniečių vasarą gyvais pokalbiais su svarbiausiais Lietuvos krepšinio žmonėmis artėjant šių metų Pasaulio krepšinio čempionatui, kurį bus galima stebėti ir laukti Lietuvos rinktinės pergalių „Olimpo“ terasoje.

Ketvirtadieniais Žaliakalnio terasa taps atvira scena komedijai ar poezijai, o savaitgaliais – gyvai muzikai. 

„Po penkerių kelionėse praleistų metų supratau, kad pasiilgau draugų ir muzikos ir kad renginių organizavimas yra mano kraujyje. Šiame gyvenimo etape noriu įleisti šaknis Kaune. Kai pamačiau „Olimpą“, vaizduotė tiesiog pašėlo – nuo tada kasdien dirbu ir nekantraudamas laukiu birželio 21 dienos, kai galėsime pristatyti savo darbą kauniečiams“, – sakė verslininkas I. Bubnys.

Panašūs straipsniai