Savaitės sensacija. ŽURNALISTŲ PROFESIONALŲ ASOCIACIJA

JŪRATĖ DAMULYTĖ

 

Ėmėm ir padarėm. Oficialu – šiandien registruota Žurnalistų profesionalų asociacija.

Išaugom iš neformalių grupių soc.tinkluose. Turėsim kūną – juridinį vienetą. Turėsim balsą – žurnalistų praktikų, dirbančių šiame lauke čia ir dabar.

Galėsim kaltinti tik patys save, jei tas balsas atrodys pakimęs.

Kodėl? Nes rūpi.

 

 

Šis veiksmas tuo pačiu atsiribojimas nuo Lietuvos žurnalistų sąjungos. Ir nuo jos vadovo pastaruoju metu reikšto požiūrio į žurnalistikos studentus.

Ačiū kolegoms Birutei Davidonytei, Dovydui Pancerovui, Indrei Makaraitytei, Riti Miliutei už iniciatyvą ir greitą reakciją.

Laisvės TV tyrimų žurnalistei Birutei Davidonytei patikėjome asociacijos vairą.

Nekeliame tikslo varžytis ar stumdytis, matuotis stotu ar narių kiekiu, bet reaguosime į situacijas, kurios svarbios mūsų bendruomenei profesiniame lauke, Stengsimės būti išgirsti ir sieksime reikalingų, reikšmingų pokyčių.

Nesame įgudę tokių juridinių darinių administratoriai, procedūras ir tvarkas dar gludiname, mokomės.

Bet pirmasis žmogus, kurį asmeniškai norėčiau pakviesti prisijungti – portalo „Atvira Klaipėda“ vadovas Martynas Vainorius. Jis žino, kodėl ir tie, kuriems rūpi, supras, kodėl ????

Kviečiu jungtis ir kitus kolegas:

 

lzasociacija@gmail.com

 

Gali būti tekstas vaizdas

 

 

www.kaunozurnalistai.lt prierašas:

Tokią žinią pirmoji socialiniuose tinkluose  išplatino Jūratė Damušytė. Niekas mūsų nevertė, kaip ir nedraudė, pranešti apie ŽPA įregistravimą.  Žurnalistai vieni apie kitus taip pat turi žinoti, dalintis kūrybinio  gyvenimo džiaugsmais, rūpesčiais. Vilnius – dar ne visa Lietuva, todėl  nesvarbu, kuriame šalies regione gyvenam, esam Lietuvos žurnalistų sąjungos ar ne, mus turi jungti profesiniai reikalai. LŽS Kauno apskrities skyrius nesusilpnės, jeigu vienas kitas LŽS narys pasirinks naują Asociacija. Beje, prieš 16 metų  Lietuvojs  buvo įsteigta  Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija, kurie vienija apie šimtą profesionalų. 

Gyvenam laisvoje, demokratinėje šalyje, todėl kiekvienas darome taip, kaip norime, kad tik būtų geriau Lietuvos žiniasklaidai, kurios reitingai nėra aukšti… Jeigu Žurnalistų profesionalų asociacija sugebės pasiekti norimų tikslų, tik nežinome, kokie jie, bus labai gerai. Tačiau  taip ,,ketvirtajai valdžiai” skaldantis, bus nemažai ,,laimingų”, ypač  Lietuvos valdžios  bendruomenėje. Pagyvensim – pamatysim,  nes svarbiausia –  ne tik spie save galvoti, bet ir rūpintis visais šalies žurnalistais.

Žiniasklaidą, kuri viską mato, girdi, rodo,  valdžia krtikavo, kritikuoja ir kritikuos. Tačiau tai puikus barometras, kad esme visuomenei reikalingi, žinoma, jeigu esame objektyvūs ir nedirbame pagal ,,užsakymus”, ko labai nori dabar valdantieji. Keli šimtai komentarų  socialiniuose tinkluose papildė pranešimą apie įsteigtą Žurnalistų profesionalų asociaciją. Visų nuomonių  perskaityti nėra laiko, tačiau, aišku, pritarančių yra daug. Vadinasi, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Lietuvos žurnalistų draugija  dėl  to turi ne tik susimąstyti, bet  ir imtis konkrečių darbų. Abi šios profesinės ir kūrybinės sąjungos privalo būti dar  veiklesnės, rūpestingesnės, kovingesnės.

Ką apie tai galvoja kauniečiai žurnalistai? Laukiame Jūsų pastabų ir konkrečių pasiūlymų.

 

Dailininko, LŽS nario Vladimiro Beresniovo pieš.

 

 

Panašūs straipsniai