P. GALAUNĖS KNYGŲ KLUBE – DALIOS KUTRAITĖS KNYGA APIE ROMUALDĄ BUDRĮ

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje, Vydūno al. 2, Kaune, kovo 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečia į P. Galaunės knygų klubo renginį, kurio metu bus pristatoma knyga

„Dalia Kutraitė kalbina Romualdą Budrį. Kaip menai į Lietuvą keliavo”.

Knygos autorė – televizijos laidų vedėja, knygų ir televizijos filmų kūrėja Dalia Kutraitė 2019 m. sukūrė filmą apie Lietuvos muziejininkystės Grantą Romualdą Budrį, o 2022 m. knygą, kurioje – netikėti ir linksmi Lietuvos meno lobyno užkulisiai.

„Nesvarbu, kur yra dailininko studija – Keiptaune, Vokietijoje ar Čikagoje, – visų jų kūryba svarbi ir įdomi Lietuvai“, – sako knygos herojus Romualdas Budrys, 60 savo gyvenimo metų paskyręs muziejininkystei.

Kalbinamas žurnalistės Dalios Kutraitės, jis žaismingai pasakoja detektyvo žanro vertas istorijas apie tai, kaip žymių lietuvių kilmės menininkų kolekcijos parkeliavo iš tolimiausių pasaulio kampelių ir tapo Lietuvos meno lobyno dalimi.

Knygoje rasite pasakojimus apie garsiuosius menininkus Arbit Blatą, Vytautą Kasiulį, Vytautą ir Aleksandrą Kašubas, kolekcininkus Mykolą Žilinską, Genovaitę Kazokienę ir kitus, kurių darbai grįžo į Tėviškę.

Susitikimo metu susipažinsite ne tik su filmo ir knygos ištraukomis, bet ir kitais autorės kūrybiniais sumanymais.

Renginio organizatorių informacija

Nuotraukoje – D. Kutraitė

 

Panašūs straipsniai
Rodyti daugiau

…TIKRAI KAUNAS PILNAS KULTŪROS!

PERPETUA DUMŠIENĖ, LŽS IR NŽKA NARĖ Jau seniai  norėjau kolegiškai padėkoti leidinio „Kaunas pilnas kultūros” kūrybinei grupei, kuriai…