O JEIGU NE ŽURNALISTIKA? LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos narė, LNK žurnalistė Ieva DYRAITĖ

Jeigu ne žurnalistika, būčiau buvusi… vaikų darželio auklėtoja! Nuo pat paauglystės labai mėgau vaikus, greit su jais susibendraudavau, o naujagimiai ant mano rankų kaipmat nurimdavo, net jei ir tėvų nebūdavo šalia… Tad nuo mažų dienų galvojau, kad labai norėčiau dirbti su vaikais. Juk jie turi tiek pozityvumo, jie ir suaugusiuosius priverčia pasidaryti bent šiek tiek geresniais.

Visgi kai atėjo metas pasirinkti, kur stoti, ir kadangi aš buvau labai aktyvi ir nežinojau kur dėti savo energiją, nusprendžiau save išbandyti, rinkdamasi komunikacijos studijas. Man visada buvo įdomu, kaip dirba žurnalistai, kaip kuriamos naujienos, koks tas užkulisinis gyvenimas.

Įstojusi į Vytauto Didžiojo universiteto Viešąją komunikaciją, po pusantrų metų išvažiavau atostogų į Londoną. Vieną dieną (gal iš neturėjimo ką veikti?) kilo mintis – o gal pabandyti užpildyti dokumentus į Jungtinės Karalystės universitetą? Anglija mane sužavėjo – nuo tada, kai, būdama vos vienuolikos, pirmą kartą ten nuvažiavau, ir toliau, kai tik turiu progą, laiką leidžiu ten.

Taip jau išėjo, kad, užpildžiusi dokumentus, sulaukiau teigiamo atsakymo. Mane priėmė į Žurnalistikos ir medijų studijas. Taigi vienu metu buvau įstojusi į du universitetus!

Lietuvoje prireikė akademinių atostogų, kad galėčiau pradėti mokslus Londone. Taip ir gyvenau kelerius metus dviejose šalyse: truputį – Londone, truputį – Lietuvoje.

Tuo metu jau buvau pradėjusi dirbti savo pirmojoje darbovietėje – „Init“ televizijoje. Išbandžiusi akademinį bei praktinį, tikrąjį profesinį kelią, visgi nusprendžiau, kad mano ateitis – žurnalistika. Tiesa, kadangi buvau baigusi Komunikacijos studijas, kelerius metus padirbėjau šioje srityje, bet vėl grįžau į žurnalistiką. Tai yra ten, kur ir turėjau būti. Jau tuoj bus penkeri metai, kaip dirbu LNK televizijoje.

Kadangi žingeidumas – viena iš svarbiausių žurnalisto savybių, be visų kitų šūsnies reikalingų turėti talentų, mane visada domino žinoti ir matyti daugiau. Tas mane paskatino mokslus tęsti toliau. Ir štai šiandien aš jau turiu 5 diplomus: tris bakalaurus (Viešoji komunikacija, Vadyba ir Žurnalistika bei medijos) ir du magistrus (Šiuolaikinės Europos politika bei Skaitmeninė žurnalistika).

Kadangi Londonas manęs niekada nepaleido, vienas iš bakalaurų (Žurnalistika ir medijos) ir vienas magistras (Skaitmeninė žurnalistika) – įgyti po studijų Londone.

Taigi galima sakyti, kad Lietuvoje esu gana įvairiapusė specialistė, turinti penkias skirtingas kvalifikacijas, na, o Londone – tikrų tikriausia žurnalistė.

Džiaugiuosi kiekvienu savo pasirinkimu, nes kiekviena diena, praleista mokantis kažko naujo, suteikė man ne tik žinių, patirties, bet ir plačiau atvėrė akiratį. Todėl kiekvieną, jauną ar vyresnį, jeigu tik yra galimybė, raginu mokytis, iš kiekvienos dienos pasiimti maksimaliai daug, kad praturtintumėte savo gyvenimą!

 

Asmeninio archyvo nuotraukose – Ieva Dyraitė – su magistro diplomu rankose Lietuvoje ir…  bakalauro regalijomis Londone:

Kaip Ieva myli savo darbą, įrodo ši nuotrauka: vos spėjusi paimti į rankas pirmąjį gautą diplomą (VDU Viešoji komunikacija), Ieva turėjo skubėti parengti interviu, nes tądien ji žinių tarnyboje dirbo viena, nebuvo kam pavaduoti. Ir ką gi – ji, net nespėjusi persirengti, į pokalbį nulėkė tiesiog su šventine mantija! „Ir intervas buvo visai normalus,“ – šyptelėjo Ieva Dyraitė, prisiminusi tą išties ypatingą dieną…

 

Dėkodami Ievai už nuoširdų pasakojimą apie savo pasirinkimą, norime pasidžiaugti jos  begaliniu aktyvumu, darbštumu, žingeidumu ir, be abejo, įgytomis kompetencijomis –  visu tuo, ko turėtų siekti kiekvienas atsakingas, šiam darbui pasišventęs žurnalistas.

Galima per gyvenimą siekti ir įgyti du aukštojo mokslo diplomus, tris, bet penkiais turbūt negalėtų pasigirti nė vienas Lietuvos, o ir Europos žurnalistas. Sveikiname!

Trumpai pristatome Ievos mokslus, visuomeninę veiklą ir darbus, kur ji jau seniai įrodė, kokia esanti talentinga; dar visai jauna, o kiek daug jau pasiekusi ir nuveikusi kūrybinė darbuotoja!

 

Ievos Dyraitės dosjė

Mokslas

Kauno J. Jablonskio gimnazija

Vytauto Didžiojo universitetas, Viešoji komunikacija (bakalauras)

Vytauto Didžiojo universitetas, Vadyba (bakalauras)

London Middlesex University, Žurnalistika ir medijos (bakalauras)

Vytauto Didžiojo universitetas, Šiuolaikinės Europos politika (magistras)

London Middlesex university, Skaitmeninė žurnalistika (magistras)

 

Visuomeninė, kita veikla

VšĮ ,,Kitas Variantas“, renginių organizavimas

VDU radijas, radijo laidų vedėja

VDU studentų atstovybė – viešųjų ryšių komitetas, marketingo ir reklamos komitetas

VDU savanorystės veikla

Unusual projects – žmogiškųjų išteklių koordinatorė

Unusual Projects – renginių organizavimas, marketingas, renginių vedimas

Middlesex University renginių organizavimo vadovė

Callisto Brothers – žurnalistinė praktika

Euron – žurnalistinė praktika, straipsnių rašymas Londono tinklaraščiui

Savanorystė „Laisvės Piknike“ (vyr. koordinatoriaus pareigos)

 

Darbas

Ieva yra dirbusi savaitraštyje, portale Tiesa.com (lietuvių laikraštis Londone), INIT televizijoje, LR Seime (atstovas spaudai Kauno regione).

Dabar – LNK žurnalistė

 

O štai čia – šauniosios mūsų kolegės, Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus valdybos narės Ievos Dyraitės „gyvas“ žodis apie save, apie profesijos pasirinkimą ir nelengvo, bet be galo įdomaus darbo subtilybes:

žiūrėkite paspaudę ČIA

 

 

 

Panašūs straipsniai