Kolegos, mus kviečia vilnietis žurnalistas Gerimantas Statinis ir jo … ,,Ponas ZY“

www.kaunozurnalistai.lt inf.

Statisnis_II.jpg

2017-ųjų lapkričio 15 d. (trečiadienį) 18.00 val. Kauno centriniame knygyne (Laisvės al.) įvyks vilniečio Lietuvos žurnalistų sąjungos nario Gerimanto Statinio knygos ,,Ponas ZY“ sutiktuvės.

Profesionalų muzikantą ir žurnalistą, keliautoją, televizijos laidų, filmų, knygų ir straipsnių autorių pristatys jo kolega, LŽS Kauno apskrities skyriaus valdybos pirmininkas Vidas Mačiulis.

Buvęs radijo diktorius ir televizijos laidų vedėjas Vilius Kaminskas sutiktuvių metu perskaitys ištrauką iš romano ,,Ponas ZY“. 

Kaip ir kodėl buvo parašyta ši knyga, išgirsite iš pirmų  lūpų… 

Dienos Sluškų rūmuose įrengtame kalėjime bėgo ne taip greitai, kaip Zygmuntui Šafranskiui norėjosi, todėl jis jau buvo spėjęs prirašyti tris pilnus sąsiuvinius. Galiausiai ant jų liko trumpas užrašas „Ponas Zy“.
Ponas_ZY_naujausia.jpg
Nors jam ir nebuvo lemta gimti karvedžiu ar maršalu, bet juk tapo majoru. Ir ne paprastu majoru, o Vilniaus įtvirtintos stovyklos kvartirmeisteriu, Ulonų 4-ojo pulko intendantu. Per jį sukosi dideli iždo pinigai ir visiems visko užteko, kol tas nelemtas jo sprendimas nevesti Marijolės pakreipė visą reikalą kita linkme. Turbūt iš gero gyvenimo jis ėmė trokšti laisvės ir pramogų. Tas įsipareigojimo sulaužymas merginą sužlugdė. Šios nuodėmės tik ir trūko, kad užgriūtų bausmė.


Valstybes sudaro miestai, miestus – namai, o namai be žmonių ir be jų istorijų – tušti. Pono Zy gyvenimas – tarpukario Vilniaus istorijos dalis. Rasų, Naujosios Vilnios, Šilo, Saltoniškių arba Geležinio Vilko ir Panerių gatvių bunkeriai prabilę daug ką papasakotų. Tarp jų buvo rezgamos karininkų tarnybinės intrigos, pažintys su „litvinkomis“, didžiosios finansinės machinacijos, čia vešėjo paslaptingosios pilaitės, „zameček“, nuodėmės.


Pono Zy užrašai, jam pageidaujant, po jo mirties turėjo būti įdėti į karstą, tačiau taip neatsitiko – iš to ir gimė romanas…
Tai ne pirmas šio autoriaus leidinys. Už knygą „Gedimino Akstino viršūnė. Senojo ledkirčio istorijos“ Gerimantas Statinis yra apdovanotas Vinco Kudirkos premija. 

Nuotraukose:

(viršuje) Žurnalistas Gerimantas Statinis

(apačioje) Kolegos romano ,,Ponas ZY” viršelis

Panašūs straipsniai