PREZIDENTAS VALDAS ADAMKUS „BRALIUKŲ“ NEPAMATĖ, BET BROLIUS DVYNIUS – PATS UŽKALBINO…

www.kaunozurnalistai.lt

Broliukai_dviese_II_nauja.jpg2013-ųjų liepos 6-oji Mindaugo karūnavimo ir mūsų Valstybės diena – Rygoje gyvenantiems broliams Nauriui ir Normundui Maciams yra ypatinga šventė. Šių metų pavasarį atsisakę Latvijos pilietybės , jiedu priėmė savo tėvo a.a. Kazimiero Maciaus tautybę. 

Po buvusių įspūdingų Lietuvos pilietybės suteikimo akimirkų Lietuvos vidaus reikalų ministerijoje Vilniuje ir po nemalonaus Naurio „prisilietimo“ prie Madrido „Real“ žaidėjo „Žalgirio“ arenos prieigose, broliai dvyniai birželio 27-ąją Klaipėdos kapinėse pagerbė savo tėvo atminimą. Kiekvienąkart, kai Normundas ir Nauris atvažiuoja uostamiestin, visada aplanko artimiausio žmogaus kapą, kurį patys sutvarkė, pastatė paminklą. 

Broliukai_dviese_._Komanda_II.jpgŠį kartą Naurį ir Normundą Klaipėdon sugrąžino… Pasaulio lietuvių sporto varžybos, kuriose jiedu dalyvavo pirmą, bet ne paskutinį kartą. Iš Rygos Maciai atvyko ne tik su savo artimaisiais, bet ir su… „Braliukais“. Taip jiedu pavadino savo suburtą krepšinio komandą, kurios pagrindą sudarė Klaipėdoje surasti Valdo Štombergo (dabar dirbančio Skandinavijoje, bet sugrįžusio į PLSŽ) bičiuliai. Ir broliai Maciai, kaip ir visi, pasipuošę „Braliukų“ sportine apranga, už kurią sumokėjo „Apelsinas“. Tai Europos čempionų rinktinės kapitono Sauliaus Štombergo ir jo bičiulio Tomo Kesmino įkurtas sporto klubas, kuriam „Braliukų“ komanda gėdos nepadarė…


Broliukai_ir_Valdas_I.jpg– Mes su klaipėdiečiu Sauliumi Štombergu labai džiaugiamės, kad Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse Klaipėdoje iškovojome labai aukštą penktą vietą,- sako Normundas Macius.- Juk mes varžybose dalyvavome pirmą kartą. Be to, aš su broliu Nauriu kiekvieną savaitę žaidžiame „trys prieš tris“ į vieną krepšį, o PLSŽ laukė kitokia kova. Ir dalyvavo net 20 krepšinio komandų iš viso pasaulio. Tai mums buvo puiki pamoka. Po ketverių metų PLSŽ Kaune mes vėl įrodysime, ko esame verti. Nors ir Klaipėdoje jau buvome „drąsūs“. Ir taškų pelnėme, bet svarbiausia – suradome daug mielų lietuvių, kurie mums irgi lyg broliai …
Ypač Maciams patiko tautiečių lietuvių krepšinio rinktinių, atvykusių iš Jungtinių Amerikos valstijų ir Didžiosios Britanijos, nariai. Jie tokie pat, kaip ir broliukai iš Latvijos, yra nuoširdūs, atviri ir mieli… Dvyniai net svajoja su „Braliukų“ komanda kada nors pasiekti ir Londoną bei Čikagą, tenai sužaisti  rungtynes su savo tautiečiais. Rygiečiai optimistai tiki, kad suras rėmėjų, kurie finansuos kelionę.
Broliukai_su_Adamkum_II.jpgBroliai Maciai PLSŽ Klaipėdoje buvo bene patys populiariausi. Kas tik juos nešnekino, su kuo tik nesifotografavo. Ypač Normundas ir Nauris buvo sujaudinti, kai  Pasaulio lietuvių sporto žaidynių atidaryme „Švyturio” arenoje juos pamatęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus priėjo, pasisveikino, pasidžiaugė, kad broliai dvyniai priėmė tėvo tautybę. Ir pagyrė, kad jiedu taip myli Lietuvos krepšinį. Tik apgailestavo, kad negalėjo pamatyti  „Braliukų“ aikštelėje.
Tokis dėmesys ir pagarba –  Naurį ir Normundą Macius įkvepia naujiems užmojams. SU LIETUVOS VALSTYBĖS DIENA, BROLIAI  DVYNIAI !

Panašūs straipsniai