Kaunietis fotografas Erikas Ovčarenko – LRT radijo ,,Kultūros savaitėje“ apie nuotrauką Maniloje

Vidas Mačiulis, TV laidos ,,Krepšinio pasaulyje

Darbšti, originali kaunietė kūrėja, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Kotryna Lingienė šeštadieninėje LRT radijo laidoje ,,Kultūros savaitė“ kaskart suranda vis naujų ir įdomių temų.

Paskutinėje – ji parengė interviu su BNS naujienų agentūros fotokorespondentu Kaune Eriku Ovčarenko (buvusiu LŽS ir Kauno apskrities skyriaus valdybos nariu, portalo www.kaunozurnalistai.lt redaktoriumi). Jiedu kalbėjosi ne apie žurnalistiką ar Kauno kultūrinį gyvenimą. E.Ovčarenko tiesiai  iš Pasaulio krepšinio čempionato Filipinuose atsakė į klausimus. Klausykite nuo 40 min. lrt radijuje https://www.lrt.lt/…/kulturos-savaite-interneta…

 

 PČ Filipinuose Erikui buvo pirmasis, tačiau jis fotografavo trijuose Europos krepšinio čemionatuose ir dviejuose Eurolygos finaluose. Daug, labai daug kadrų užfiksavo kolega krepšinio aikštelėse ir šalia jų. Lietuvos žiniasklaidoje daug buvo jo nuotraukų, o viena iš jų – apkeliavo visą krepšinio pasaulį. Tai nuotrauka, kai alytiškis, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės įžaidėjas Vaidas Kariniauskas, iš džiaugsmo, kad taikliai atakavo krepšinio gimtinės krepšį, pagal įprotį, iš džiaugsmo iškišo liežuvį… Svetimšaliams atrodė, kad taip jis pašiepė amerikiečius. Lietuvos rinktinė, kurioje rezultatyviausias buvo Vaidas Kariniauskas, nugalėjo JAV krepšinio žvaigždes. 

Puikus BNS fotožurnalistas, septynioliką metų buvęs laikraščio ir portalo ,,15min.“ kolektyvo nariu, kiekvienąkart  suranda ,,perliukų“. Prieš keletą metų Eriko  įamžintas katinas ,,krepšininkas“ taip pat visiems labai patiko. Lietuvos sporto žurnalistų federacija, renkanti gražiausias mėnesio nuotraukas, E.Ovčarenko darbą pripažino geriausiu per ištisus metus. Ta proga laureatą pasveikino ir jį apdovanojo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

 

Gal kitąmet Erikas Ovčarenko bus pasiųstas ir į Paryžiaus olimpines žaidynes fotografuoti krepšinį. Ir ar iškovos mūsų nacionalinė rinktinė kelialapį olimpiadon, nes visas

paskutines rungtynes lietuvaičiai pralaimi. Taip buvo olimpinėje atrankoje Kaune, taip atsitiko ir Maniloje, žaidžiant su Latvija dėl penktos vietos. Laukime su viltimi ir geriausiais linkėjimais kauniečiui fotografui, kad  lydėtų jį toks pat darbštumas ir kūrybingumas, užfiksuojant akimirką žavingą. Sėkmės, Erikai!

 

 Nuotraukose: Filipinų Manila ir Erikas Ovčarenko – iš www.kaunozurnalistai. lt ir kolegos fotografo archyvo

 

Panašūs straipsniai