,,Su Lietuva širdy” yra ir tremtinio sūnus, LŽS narys Vilius Kaminskas

2023-ųjų rugpjūčio 5-tąją dvidešimt trečią kartą Ariogaloje buvo surengtas Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovotojų sąskrydis ,,Su Lietuva širdy”. Tradicinio, giliai patriotinio renginio siela yra kaunietis, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys Vilius Kaminskas. Nuo 2008-ųjų kolega yra nepakeičiamas sąskrydžio organizatorius, režisierius, vedėjas.

,,Jau šešiolikta vasara, kai negalim šį savaitgalį su šeima prie jūros atšvęsti mamos ir žmonos (Audronė Kaminskienė yra laikraščio ,,Tremtinys” redaktorė) gimtadienį. Turėjom kažkada tokią tradiciją…Dabar mūsų šventė -Tremtinių sąskrydis Ariogaloje.”

Vilius Kaminskas – tremtinių šeimos narys. Kolegos tėvelis Juozas, dėdė Albinas, kaip ir močiutė Sibire patyrė sunkią tremtinio dalią. Jautrus ir kūrybingas organizatorius kasmet stengiasi nudžiuginti visus šventės dalyvius.  

,, Dubysos slėnyje – saulė šviečia, o giesmės gyvenimu džiaugtis kviečia. Šventę poetiniu – muzikiniu sveikinimu pradėjo ir sąskrydžio dalyvius nudžiugino Šakių ,,Varpo” gimnazijos mokiniai. Po to prasidėjo graži, prasminga, jaudinanti šventė, kuri baigėsi jungtinio choro dainomis. Taip pat dalyvavo  Jungėnų kaimo kapela ir  ,,Žvaigždžių kavrtetas”. Puikūs režisieriaus Viliaus Kaminsko  nauji sumanymai patiko ir žiūrovams ir visiems dalyviams“,- pasidalijo savo įspūdžiais  aktorė Virginija Kochanskytė.

Už įdėtą triūsą visi dėkojo mūsų kolegai, Lietuvos žurnalistų sąjungos nariui Viliui Kaminskui, kurį gegužės mėnes apdovanojome LŽS Kauno apskrities skyriaus žurnalistiniu Garbės ordinu. Sėkmės ir sveikatos jam!

 

Sąskrydis Ariogaloje baigėsi, o įspūdžiai bus dar ilgai, ilgai – iki kitos vasaros. Prisiminimui Vilius Kaminskas nusifotografavo  tremtinių choro dirigentė Bronė Paulavičienė , pianistė Beata Andriuškevičienė ir aktorė Virginija Kochanskytė. O juos įamžino  jungtinio choro dirigentas Mindaugas Šikšnius. Šventės organizatoriaus archyve yra daug įdomių nuotraukų iš ankstesnių tradicinių švenčių Ariogaloje.

Panašūs straipsniai