Žurnalistės Vaidos Milkovos gimtadienis – Juodkalnijoje

Šiandien, birželio 12-tąją savo vasarišką gimtadienį švenčia ,,Kauno dienos” žurnalistė, Lietuvos žurnalistų sąjungos  narė Vaida Vaida Milkova. Bet jos nėra Lietuvoje, gal ir prisiskambinti bus sunkoka … Sveikinam kolegę su eiliniu gimtadieniu, bet neeiline išvyka tenai, kur dar nėra buvusi Pietryčių Europoje, prie Adrijos jūros. Paskaitykite, ką Vaida parašė atostogų tema… 

 

 

,Juodkalnija.

 Daug jūros, mėnulio pilnaties virš jos, kalnų, bažnyčių, cerkvių, vienuolynų, šiek tiek mečečių. Gero maisto ir gėrimų. Geros kompanijos ir įdomių istorijų.

 

Gidė pasakojo, kad juodkalnietės kadaise buvusios geros karės. Keršydamos už žuvusį vyrą, jos pačios galėdavo stoti į kovą ir, jei pavykdavo nukirsti priešui galvą, pamaudavusios ją ant baslio kitiems įsibrovėliams atbaidyti.

 

Panašių vaizdų neteko matyti, bet už tai teko matyti daug prie namų auginamų oleandrų. Šio nuodingo augalo sultis juodkalnietės naudodavo siekdamos vieną kartą ir visiems laikams išspręsti problemas šeimoje – atsikratyti nemylimais vyrais ????

 

O dabar apie juodkalniečius vyrus. Jie lengvai užbėgs į 1657 m aukščio Lovčeno kalną, Petaro II Njegušo mauzoliejų, kad pasisemtų iš jo stiprybės. Kam pasiseks – ir vaivorykštę iš viršaus pamatys. O jeigu ras stebuklingą Madonos su kūdikiu ikoną, kaip pasakojama, padėjusią ne vienam pasveikti, jiems vienas juokas bus iš akmenų supilti salą jūros pakrantėje, kad ten pastatytų bažnyčią, kaip Gospa od Škrpela Kotoro įlankoje. (Atsižvelgiant į šias jų savybes, panašu, kad atsikratyti nemylimais vyrais juodkalnietėms nebūdavo labai lengva ????????????)

 

Šalis, verta aplankyti. Nors čia vis dar ne ES, pasas nebūtinas, kainos įkandamos, pinigų keistis nereikia – viskas eurais…

Panašūs straipsniai