Mūsų šventės aidai (II). Žurnalistiniais keliais – į Kauno vicemero kėdę!

Vidas Mačiulis, LŽS Kauno apskrities skyriaus pirmininkas

Ir šiemet antrąjį mėnesio šeštadienį, gegužės 13-tąją,  LŽS Kauno apskrities skyrius šventėje pagerbė savo narius. irmoiausia pasveikinome  buvusį  Lietuvos žurnalistų sąjungos narį Tomą Jarusevičių, kuris palikęs televiziją, laikraštį, atsidūrė valdininkų barikadoje…

 

Viskas prasidėjo nuo radijo, kai jis, trylikametis berniukas  vedė radijo valandėles vaikams.Paskui Tomas dirbo televizijoje ir baigė žurnalistiką Vilniaus universitete.Jį, puikų  ,,Kauno dienos” redakcijos žurnalistą,  paviliojo Kauno miesto savivaldybė, kurioje užaugo puikus viešųjų ryšių vadovas.

 

 Balandžio mėnesį žurnalistas Tomas Jarusevičius  buvo patvirtintas  Kauno vicemeru. Ta proga pasveikinome buvusį nuoširdų kolegą ir linkėjome buvusį žurnalistinį objektyvumą, atidumą, nuoširdumą  dabar skirti kauniečiams rinkėjams.

 

Kauno vicemeras Tomas Jarusevičius neliko mums ,,skolingas”.  Už kūrybiškumą ir aktyvumą žurnalistikoje  jis Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvariniu medaliu apdovanojo Lietuvos žurnalistų sąjungos narius: ,,Kauno dienos” žurnalistę Šarūnę Kutinskaitę – Būdavienę, portalo www.lrytas.lt  Kauno fotografą Modestą Patašių, žurnalistikos senjorę Genovaitę Baliukonytę.

 

Kolegos padėkojo už jų triūso įvertinimą, džiaugėsi švente, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai (apie tai videoreportažas – tiklalaidėje kaunozurnalistai).

 

Smagu, kad Kauno vicemeras Tomas Jarusevičus, prisiminęs darbą televizijoje, nufilmavo, kai mes šventės metu pagerbėme Petro Babicko premijos laureatą vilnietį Virginijų Savukyną. Jis, beje, šį kartą buvo vienas iš dviejų (dalyvavo LŽS narė, almanacho ,,Žurnalistika” bendradarbė  Daiva Červokienė) sostinės atstovas, neskaitant LŽS pirmininko pavaduotojos VDU prof. Audronės Nugaraitės.

Pirmininkas D.Radzevičius,  išdalinęs  prestižinęs Vinco Kudirkos ir Vytauto Gedgaudo premijas, atostogauja, o be ,,vado” net ir labai norėję švęsti Kaune, nesugebėjo atvykti. Tačiau šį kartą kur kas daugiau, nei paprastai, buvo kauniečių žurnalistų, nors trys skyriaus valdybos narės, tikriausiai,  ignoravo tradicinį Spaudos balių, o gal jos jau perėjo į ŽPA, nes dabar mad Lietuvoje yra madinga keisti ne tik pasrtijas… 

LŽS ir LFS nario Alberto ŠVENČIONIO nuotr.

Panašūs straipsniai