Edmundas Jakilaitis perdavė muziejui saugoti „Nacionalinės ekspedicijos“ simbolius

Jurga Strimaitienė, info@zenpr.lt

„Šis televizijos projektas yra baigtas, bet tikiu, kad „Nacionalinė ekspedicija“ ir jos pagrindinis flagmanas „Vytautas Didysis“ dar bent kartą plauks“, – sakė žurnalistas, prodiuseris Edmundas Jakilaitis, perduodamas artefaktus Lietuvos nacionaliniam muziejui. Jis įsitikinęs, kad dar laukia didingiausia kelionė Dniepru per laisvą Ukrainą. Ateityje muziejuje bus sudarytos galimybės visiems pamatyti perduotą projekto atributiką. Eksponatai bus saugomi Istorijos rinkinių skyriaus tekstilės ir raštijos rinkiniuose. 

„Muziejus saugo ir eksponuoja objektus, kurie yra svarbūs mūsų valstybės ir visuomenės kultūros bei istorijos pažinimui, o „Nacionalinė ekspedicija“, kurioje dalyvavo įvairių sričių profesionalai, ne vienerius metus teikė žiūrovams galimybę labai įtraukiu būdu pažinti mūsų šalies istoriją, regionų kultūrą ir gamtą, sąsajas su aplinkiniais kraštais. Tai buvo unikalus nacionalinis projektas, kurio atributiką verta išsaugoti ateities kartoms“, – sakė Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė dr. Rūta Kačkutė ir dėkojo už perduotą projekto atributiką.  

 „Nustebau ir apsidžiaugiau prieš kurį laiką sulaukęs Lietuvos nacionalinio muziejaus prašymo perduoti saugoti „Nacionalinės ekspedicijos“ marškinėlius. Šiandien tai ir padariau. Taip pat perdaviau muziejui saugoti ir „Nacionalinės ekspedicijos“ vėliavą su dalyvių parašais bei tris Selemono Paltanavičiaus knygas, parašytas apie ekspedicijas Nemunu, Vysla ir Dniepru. Projektas yra baigtas, bet tikiu, kad ekspedicija ir jos pagrindinis flagmanas „Vytautas Didysis“ dar bent kartą plauks. Darkart plauks Dniepru per laisvą Ukrainą. Tai bus pati didingiausia kelionė,“ – sakė „Nacionalinės ekspedicijos“ prodiuseris Edmundas Jakilaitis. 

Per beveik dešimtmetį Vilniaus universiteto profesoriaus Alfredo Bumblausko vadovaujama LRT „Nacionalinė ekspedicija“ keliavo Nemunu, Vysla, Dniepru, Dauguva, Dunojumi ir Reinu. Kelionių metu sukurta bemaž du šimtai televizijos laidų.  „Nacionalinė ekspedicija“ tapo populiariausiu Lietuvoje TV dokumentikos projektu, pelnė įvairių nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų.  

Panašūs straipsniai