Kviečia žurnalistus teikti paraiškas 2023 m. Lorenzo Natali žiniasklaidos premijai gauti

Europos Komisija kviečia žurnalistus, rengiančius su nelygybe, skurdo panaikinimu, darniu vystymusi, aplinka, biologine įvairove, klimato politika, skaitmeninėmis technologijomis, darbo vietų kūrimu ir užimtumu, švietimu ir įgūdžių ugdymu, migracija, sveikatos priežiūra, taika, demokratija ir žmogaus teisėmis susijusius reportažus, teikti paraiškas dėl Lorenzo Natali žiniasklaidos premijos.

Paraiškas galima teikti internetu iki 2023 m. balandžio 28 d. 23:59 val. Vidurio Europos laiku.

Žurnalistai darbus raštu, taip pat audiovizualinius ar multimedijos darbus gali pateikti vienoje iš šių kategorijų:

  • Tarptautinė premija – už vienoje iš Europos Sąjungos šalių partnerių įsikūrusioje žiniasklaidos priemonėje paskelbtus reportažus.
  • Europos premija – už Europos Sąjungoje įsikūrusioje žiniasklaidos priemonėje paskelbtus reportažus.
  • Geriausio pradedančiojo žurnalisto premija – už bet kurioje iš šalių, atitinkančių tarptautinės premijos ir Europos premijos reikalavimus, įsikūrusioje žiniasklaidos priemonėje paskelbtus jaunesnių nei 30 metų (paskelbimo metu) žurnalistų reportažus.

Paraiškas galima teikti su reportažais bet kuria kalba, tačiau prie jų turėtų būti pridėtas vertimas į vieną iš konkurso kalbų: anglų, prancūzų, ispanų, vokiečių arba portugalų.

Kiekvienos kategorijos nugalėtojus atrinks vertinimo komisija, kurią sudarys tarptautiniu mastu pripažinti žurnalistai ir pagrindinių nevyriausybinių organizacijų atstovai iš viso pasaulio.

Kiekvienas nugalėtojas gaus po 10 000 EUR. Geriausio pradedančiojo žurnalisto kategorijos nugalėtojui taip pat bus pasiūlyta galimybė dirbti su žiniasklaidos partneriu.

Nugalėtojai bus paskelbti per Lorenzo Natali žiniasklaidos premijos įteikimo ceremoniją, kuri 2023 m. vyks Briuselyje (data dar nepatvirtinta).

Lorenzo Natali žiniasklaidos premija – Europos Sąjungos pavyzdinis žurnalistikos apdovanojimas. Premija pripažįstamas ir pagerbiamas žurnalistų iš viso pasaulio darbas nušviečiant aktualiausius pasaulinius iššūkius.

Išsami informacija apie konkurso sąlygas pateikiama ČIA.

Paraiškas teikti kviečiame ČIA.

Ryšių su žiniasklaida grupė

Panašūs straipsniai