Žurnalistas Valdas Puteikis. Apie popiežiaus nusi….. Nesutinkate – diskutuokime!

Nenustebsiu, jei po gero dešimtmečio iš 300 Lietuvos bažnyčių liks veikiančios vos kelios ir kad Lietuvoje, kaip šiandien, tarkime, Belgijoje ar Olandijoje, jos virs geriausiu atveju muziejais ar parodų salėmis, blogiausiu – prekybos centrais ar Kremliaus remiamų organizacijų, tokių kaip greenpeace, būstinėmis. Panašiai kaip per sovietmetį ateizmo laikais. Anksčiau – mėginimai dangstyti bažnyčiose klestinčią pedofiliją, dabar – dviprasmiškas popiežiaus požiūris į karą Ukrainoje, siekiant tariamu humanizmu niveliuoti visas – ir Ukrainos gynėjų, ir agresoriaus aukas, – taigi tokia Dievo vietininko Žemėje laikysena veda į tai, kad Katalikų bažnyčia nustotų gyvavusi.
 
Popiežius nėra infantilus paauglys, kad nesuvoktų, jog karo lauke nebūna nei humanizmo, nei pseudohumanizmo, kuriuo jis mėgina manipuliuoti. Kare veikia du kraštutinumai: arba apginsiu Tėvynę, arba ją prarasiu. Malda už Putiną, kad Dievas apšviestų jo protą ir sugraudintų širdį, akivaizdu, neveikia. O gal popiežius gali pateisinti bet kurį žudiką, plėšiką ir prievartautoją, nes talentas žudyti, gebėjimas apgauti, atimti svetimo turtą, hormonų audros, skatinančios prievartauti, – taip pat Dievo dovanos, kuriomis mes turime naudotis? Ginti nuo priešų savo Tėvynę, savo namus ir savo artimą, savo kultūrą ir tikėjimą, ką šiuo metu daro kilni ukrainiečių tauta, yra krikščioniška teisė, priedermė ir pareiga. Visi, mėginantys jį pateisinti, mėginantys desperatiškai „išskaityti metaforas”, nes liaudis, matai, per kvaila suprasti, ką „norėjo pasakyti” Putino tarnas Popiežius, kuriam patogu šildytis dešreles ar didkepsnį ant pigesnių gazpromo dujų, prisideda prie Kremliaus minkštosios galios stiprinimo.
 
Asmeninio archyvo nuotraukoje – žurnalistas Valdas Puteikis
 

Panašūs straipsniai
Rodyti daugiau

…TIKRAI KAUNAS PILNAS KULTŪROS!

PERPETUA DUMŠIENĖ, LŽS IR NŽKA NARĖ Jau seniai  norėjau kolegiškai padėkoti leidinio „Kaunas pilnas kultūros” kūrybinei grupei, kuriai…